25-letni skrzydłowy do Radomia trafił latem ubiegłego roku z portugalskiego FC Penafiel. Od razu stał się kluczowym zawodnikiem - wystąpił w 17 meczach ekstraklasy, w których zdobył cztery bramki. Według nieoficjalnych informacji Radomiak na transferze Semedo, który posiada także obywatelstwo Republiki Zielonego Przylądka, zarobi 300 tysięcy euro.

Reklama

Wcześniej z "Zielonymi" rozstało się trzech piłkarzy. Bramkarz Krzysztof Bąkowski, który był wypożyczony z Lecha Poznań na tej samej zasadzie trafił do Polonii Warszawa. Napastnik Frank Castandea rozwiązał kontrakt i wrócił do swojej ojczyzny - Kolumbii, gdzie związał się z CD Independiente Santa Fe. Z kolei obrońcy Helderowi Sa skrócono wypożyczenie z portugalskiej Viktoria Guimaraes.

Niewykluczone, że z Radomiakiem pożegna się również najlepszy strzelec, autor ośmiu goli – Pedro Henrique, gdyż prowadzone są rozmowy w sprawie jego transferu.

Reklama

Semedo jest drugim piłkarzem z ekstraklasy pozyskanym w tym oknie transferowym przez Aris. Wcześniej klub z Limassol zasilił Miłosz Matysik z Jagiellonii Białystok. Ponadto w drużynie mistrza Cypru grają dwa Polacy – Mariusz Stępiński i Karol Struski.

Radomiak zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli ekstraklasy, z dorobkiem 24 punktów. W pierwszym ligowym meczu zmierzy się 10 lutego w Krakowie z Cracovią.