Rumak przejął ster w Lechu w grudniu. Prezes klubu Piotr Rutkowski zwolnił Johna van den Broma i sięgnął po szkoleniowca, który pracował już w przeszłości przy Bułgarskiej. Drugie podejście Rumaka do "Kolejorza" okazało się niewypałem.

Reklama

Lech przegrał z przedostatnią drużyną w tabeli

Drużyna gra słabo i notuje wyniki zdecydowanie poniżej oczekiwań. W ostatniej kolejce ligowej Lech przegrał na wyjeździe z broniącym się przed spadkiem Ruchem Chorzów. Aktualnie poznaniacy są na trzeciej pozycji i tracą do prowadzącej Jagiellonii Białystok cztery punkty.

Niezależnie od tego, na którym miejscu zakończą rozgrywki, to pewne jest, że po sezonie dojdzie do zmiany na stanowisku trenera pierwszego zespołu.

Czech kandydatem na nowego trenera Lecha

Szefowie Lecha od dawna próbują namówić Macieja Skorżę na kolejny powrót do Poznania, ale szanse na to są praktycznie zerowe. Dlatego klub ze stolicy Wielkopolski szuka innego kandydata.

Według czeskich mediów jest nim Luboš Kozel. 53-letni szkoleniowiec w czerwcu zakończy pracę w Slovanie Liberec. Władze Lecha podobno już się kontaktowały z potencjalnym następcą Rumaka.