Przez ostatnie 5. minut rewanżowego meczu Celtic - Legia w zespole z Warszawy grał Bartosz Bereszyński. Problem polega na tym, że nie miał on prawa pojawić się na boisku. Za udział w spotkaniu nieuprawnionego zawodnika UEFA ukarała Legię walkowerem, a to oznacza, że w czwartej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów zagra Celtic.

Reklama

To tragedia. Karygodne niedopatrzenie ze strony Legii. Jednak za to powinna być kara finansowa, a nie walkower. Bereszyński wszedł na boisko przy stanie w dwumeczu 6:1 dla legionistów. Jego obecność nie miała żadnego wpływy na wynik. Decyzja UEFA jest skandaliczna. Potwierdzają się dwie rzeczy. Liga Mistrzów jest tylko dla bogaczy i to, że jeśli Zbigniew Boniek nie wejdzie do Komitetu Wykonawczego UEFA to zawsze będą nas tak traktować - grzmi Tomaszewski.

Według byłego reprezentanta Polski prezes PZPN powinien interweniować w sprawie Legii. Trzeba szybko działać. Pisać odwołania. Może jeszcze da się to odkręcić - łudzi się bohater z Wembley.

>>>To koniec Legii w Lidze Mistrzów. UEFA ukarała zespół z Warszawy walkowerem

Sprawa dotyczyła udziału w środowym meczu Bartosza Bereszyńskiego. Legionista w 86. minucie spotkania z Celtikiem Glasgow pojawił się na murawie stadionu w Edynburgu zastąpił. 22-letni obrońca w ubiegłym sezonie otrzymał czerwoną kartkę w meczu Ligi Europy z Apollonem Limassol, za którą miał pauzować trzy spotkania. Rewanż z mistrzem Szkocji był czwartym meczem Legii w tym sezonie europejskich pucharów.

>>>Jan Tomaszewski o walkowerze i karze dla Legii: Decyzja UEFA to skandal

Bereszyński jednak nie został zgłoszony do drugiej rundy eliminacyjnej LM z St. Patrick's. Z tego powodu piłkarz Legii powinien pauzować w dwumeczu z Celtikiem i nie miał prawa pojawić się na boisku w Edynburgu. Przepisy stanowią, że piłkarz zawieszony karę musi odbywać wtedy, kiedy został zgłoszony do danej fazy rozgrywek.

>>>Liga Mistrzów: Celtic chce walkowera! UEFA wszczęła postępowanie przeciw Legii

Bereszyński nie był zgłoszony do 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów i nie miał prawa zagrać w meczu z Celtikiem Glasgow. Za udział w meczu nieuprawnionego zawodnika według regulaminu należy się walkower. UEFA nie maiła litości i wykluczyła legionistów z dalszej walki o Ligę Mistrzów.

W czwartej rundzie eliminacji zagra Celtic, a Legia bić się będzie o prawo gry w Lidze Europy.