Piłkarze Manchesteru United długo nie potrafili sforsować obrony Leeds, jednak w 80. minucie Luke Shaw podał do Marcusa Rashforda, który strzelił 12. gola w lidze w tym sezonie. Pięć minut później na 2:0 podwyższył Alejandro Garnacho.

Manchester City już w pierwszej połowie prowadził trzema bramkami. Gole strzelili kolejno Rodri, Ilkay Gundogan oraz Riyad Mahrez z rzutu karnego. W 61. min. rozmiary porażki Aston Villi zmniejszył Ollie Watkins.

Najlepszy strzelec ligi angielskiej - Erling Haaland tym razem nie powiększył swojego dorobku, ale asystował przy golu Gundogana.

Ostatnim meczem 23. kolejki Premier League będą poniedziałkowe derby Liverpoolu, w których "The Reds" na Anfield podejmą Everton.

Arsenal w sobotę zremisował 1:1 z Brentford, ale po 21 rozegranych meczach prowadzi z dorobkiem 51 pkt. Manchester City rozegrał jedno spotkanie więcej i traci do "Kanonierów" trzy punkty. Trzeci Manchester United ma 46 pkt.