Ekipa Francka Haise jeszcze niedawno była rewelacją sezonu, zajmowała drugą lokatę, ale ostatnie tygodnie nie są dla niej udane. W czterech kolejnych spotkaniach piłkarze Lens zdobyli tylko dwa punkty.

W niedzielny wieczór silny kadrowo Olympique Lyon prowadził od 23. minuty po golu Alexandre'a Lacazette. Wprawdzie jeszcze przed przerwą wyrównał Kolumbijczyk Deiver Machado, lecz w 64. minucie zwycięstwo zapewnił gospodarzom Rayan Cherki.

Z trzech Polaków w kadrze Lens na boisku pojawił się tylko Frankowski, który wszedł w 63. minucie. Łukasz Poręba był rezerwowym, a Adam Buksa nie wrócił jeszcze do gry z powodu kontuzji.

Lens z dorobkiem 46 pkt zajmuje czwarte miejsce, zespół z Lyonu jest dziewiąty - 35.

Liderem, mimo sobotniej porażki na wyjeździe z AS Monaco 1:3 w szlagierze tej kolejki, pozostał Paris Saint Germain (54 pkt), przed Olympique Marsylia (49) i Monaco (47).