Polska: Milena Radecka, Berenika Okuniewska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Karolina Kosek, Klaudia Kaczorowska, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Paulina Maj (libero) oraz Anna Podolec, Katarzyna Konieczna, Joanna Wołosz.

Reklama

Czechy: Lucie Muhlsteinova, Kristyna Pasulova, Ivana Pchlotova, Sarka Barborokova, Helena Havelokova, Aneta Havlickova, Julie Jasova (libero) oraz Sarka Melicharkova, Andrea Kossanyiova, Ivona Swobodnik, Teresa Vanzurova, Sarka Kubinova.

Polskie siatkarki po zwycięstwie nad Czeszkami są już o krok od pierwszego miejsca w grupie C i awansu do ćwierćfinału. Do pełni szczęścia brakuje im już tylko wygrania jednego seta w poniedziałkowym meczu przeciwko Rumunii.

Biało-czerwone zaczęły jednak spotkanie bardzo ospale. Brakowało zdecydowanej gry w obronie, kilka piłek po wybloku bezkarnie wpadało na boisko przy trochę biernej postawie zawodniczek. Przy stanie 9:12 trener Alojzy Świderek poprosił o czas. Uwagi szkoleniowca podziałały, Polki przede wszystkim skuteczniej zaczęły grać blokiem, a precyzyjne zagrywki Klaudii Kaczorowskiej i Bereniki Okuniewskiej pozwoliły uzyskać kilkupunktowe prowadzenie.

Polki rozkręcały się z każdą kolejną akcją. Ze skrzydeł bombardowały Katarzyna Skowrońska-Dolata i Karolina Kosek, a rywalki miały olbrzymie kłopoty ze sforsowaniem szczelnego bloku polskiego zespołu. Prowadząc 22:18 polskie siatkarki najwyraźniej były myślami już przy kolejnym secie. Tymczasem Czeszki, dzięki m.in. precyzyjnym serwisom Ivany Plchotovej, zdobyły kilka punktów z rzędu i były o krok do doprowadzenia do remisu. W końcówce to Czeszki nie wytrzymały napięcia, bowiem nie przyjęły łatwej piłki zagranej przez Paulinę Maj. W kolejnej akcji kropkę nad "i" po długiej wymianie postawiła Klaudia Kaczorowska.

W trzeciej partii zanosiło się na pogrom rywalek, ale Czeszki nie poddawały się, nawet gdy przegrywały 10:20. Przewaga systematycznie malała, ale gdy na boisko wróciły Milena Radecka i Skowrońska-Dolata, sytuacja została opanowana. Mecz zakończyła Kaczorowska, która w tym meczu była specjalistką od ostatnich piłek.

W drugim niedzielnym spotkaniu grupy C Izrael zagra z Rumunią.

W poniedziałek o godz. 19.00 w ostatnim meczu grupy C Polki zmierzą się z Rumunkami, wcześniej Izrael zagra z Czechami.

Reklama