Być może już niedługo Polskim Związkiem Piłki Siatkowej będzie zarządzał kurator. Takiego rozwiązania nie wyklucza minister sportu Andrzej Biernat. To pokłosie afery korupcyjnej, jaka została wykryta w PZPS.
- powiedział w programie "Jeden na jeden" w TVN24 minister sportu i turystyki oraz sekretarz generalny PO Andrzej Biernat.
Sprawa dotyczy korupcji przy organizacji siatkarskiego mundialu w Polsce. Prezes PZPS Mirosław P. i jego zastępca Artur P. mieli przyjąć łapówki o łącznej wartości około miliona złotych przy okazji organizacji w Polsce mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn, które odbyły się w sierpniu i wrześniu. Skorumpować ich miał szef firmy, która została wybrana do ochrony i zabezpieczenia imprezy. Działacze zostali zatrzymani przez CBA, usłyszeli już zarzuty, grozi im do 12 lat więzienia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło TVN24
Powiązane
Zobacz
|