ierwszy zespół Norwegii, z Marit Bjoergen na ostatniej zmianie, zwyciężył w sztafecie 4x5 km w Pucharze Świata w biegach narciarskich w Gaellivare. Drugie były Szwedki, a trzecie Amerykanki. Polki, w składzie z Justyną Kowalczyk, zajęły 12. miejsce. Vibeke Skofterud, Therese Johaug, Martine Ek Hagen, oraz Bjoergen wyprzedziły Szwedki o 19,4 s, a ekipę USA o 28,2. Norweżki kolejny raz pokazały swoją dominację. Niewiele brakowało, a na podium znalazłaby się także druga drużyna z kraju fiordów. Od Amerykanek była wolniejsze o zaledwie 0,5 s.

Po pierwszej zmianie biało-czerwone (Kornelia Kubińska) zajmowały 14. miejsce. Później na trasę ruszyła Kowalczyk i przesunęła zespół na szóstą lokatę. Szybciej od podopiecznej Aleksandra Wierietielnego drugie 5 km pokonały jedynie Amerykanka Kikkan Randall i Johaug. Dobrze spisała się także Paulina Maciuszek, która pozwoliła się wyprzedzić jedynie Rosjance Julii Czekaliewej. Miejsca w pierwszej dziesiątce nie udało się jednak utrzymać Sylwii Jaśkowiec. Ostatecznie Polki były 12., a do zwyciężczyń straciły 1.58,7.

W sezonie 2012/13 odbędą się jeszcze jedne zmagania sztafet; 20 stycznia w La Clusaz.