Hiszpanie podczas pierwszej połowy spotkania tylko raz prowadzili. Na samym początku meczu 2:1. Później jednak nasi szczypiorniści rozkręcali się z minuty na minutę. Dobrze grała obrona, a Polacy skutecznie wykańczali kontrataki.

Na skrzydle szalał Mariusz Jurasik i to właśnie po jego rzucie w 18 min. Polacy prowadzili już 8:5. Potem kolejne dwa trafienia dołożyli jeszcze Michał Jurecki i Patryk Kuchczyński. Na tablicy świetlnej widniał wtedy wynik 10:6.

Polacy w tej fazie meczu imponowali skutecznością. Na 16 prób zdobyli aż dziesięć goli. W 23 min. po bramce Artura Siódmiaka Polacy wygrywali już 11:6. Potem jednak rozpoczął się koncert błędów z jednej i drugiej strony. Pierwsza połowa zakończyła się jednak prowadzeniem Polaków 13:9.

Druga połowa meczu zaczęła się od bramki Hiszpanów. Wtedy na ławce kar przebywał Marcin Lijewski. Jednak, gdy biało-czerwoni powrócili do gry w pełnym składzie szybko zaczęli powiekszać swą przewagę. Nie do zatrzymania był Bartosz Jurecki, a stuprocentową skutecznością wykazywał się Mariusz Jurasik. W pewnym momencie po golu Bartłomieja Jaszki podpieczni Bogdana Wenty prowadzili już 25:17.

Zadwoleni z wysokiego prowadzenia nasi szczypiorniści oddali przez moment pole Hiszpanom, którzy zaczęli odrabiać straty. W pewnym momencie zrobiło się już 25:20. Jednak na szczęście ten przestój polskiego zespołu nie trwał długo. Polacy wrzucili drugi bieg i znów odskoczyli Hiszpanom na siedem bramek. Po golu Mariusza Jurasika prowadzili już 29:22. Ostatecznie biało - czerwoni po najlepszym meczu na tych mistrzostwach pokonali Hiszpanię 32:26.

Polacy po tym zwycięstwie liderują w grupie razem z Francją. Oba zespoły mają po pięć punktów. Teraz wystarczy wygrać we wtorek z Czechami i awans do półfinalu tej imprezy stanie się faktem.

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski - Bartosz Jurecki 6, Mariusz Jurasik 5, Tomasz Rosiński 3, Tomasz Tłuczyński 3, Michał Jurecki 3, Batłomiej Jaszka 3, Krzysztof Lijewski 3, Mateusz Jachlewski 2, Patryk Kuchczyński 2, Artur Siódmiak 1, Daniel Żółtak 1, Karol Bielecki 0, Marcin Lijewski 0, Mariusz Jurkiewicz 0;

Hiszpania: Jose Javier Hombrados, Jose Manuel Sierra - Iker Romero 8, Cristian Malmagro 4, Victor Tomas 3, Juan Antonio Garcia 3, Alberto Entrerrios 2, Raul Entrerrios 2, Julen Aguinagalde 2, Ruben Garabaya 1, Carlos Prieto 1, Cristian Ugalde 0, Jose Maria Rodriguez 0, Viran Morros de Argila 0, Eduardo Gurbindo 0.

Karne minuty: Polska - 10, Hiszpania - 4. Sędziowali: Per Olesen i Lars Elby Pedersen (Dania). Widzów: 7700.