Środkowy Phoenix Suns, który w 2012 roku przy wyborze All Star Game uzyskał 136 168 głosów, co dało mu piąte wśród środkowych na Zachodzie, po dwóch tygodniach obecnego sezonu ma w dorobku pięć double-double i wspólnie z Serge'em Ibaką jest liderem klasyfikacji bloków (średnio 3,63 w meczu).

Reklama

Głosy za pośrednictwem telefonów, strony internetowej ligi, a także - pierwszy raz w historii - portali społecznościowych Facebooka i Twittera oraz dwóch chińskich można oddawać do 14 stycznia 2013 r. Wyjściowe składy zostaną ogłoszone 17 stycznia.

62. Mecz Gwiazd NBA odbędzie się 17 lutego w Houston.

NBA zmieniła regulamin wyboru pierwszych piątek, co sprawia, że jedyny Polak w NBA będzie miał jeszcze większą konkurencję. Kibice nie mogą głosować, jak do tej pory, na dwóch skrzydłowych i środkowego, a po prostu wybiorą trzech zawodników podkoszowych.

Zmiana regulaminu podyktowana jest faktem, iż wielu środkowych występuje w swych klubach na pozycji wysokiego skrzydłowego bądź odwrotnie - tzw. fałszywi środkowi grają jako skrzydłowi, więc trudno ich jednoznacznie sklasyfikować.

Reklama