Franciszek Smuda irytuje się z powodu nazywania przeciwników Polaków "czwartym garniturem", ale faktem jest, że trener Argentyńczyków Sergio Batista przywiózł do Warszawy głębokie rezerwy.

Reklama

"Albicelestes", którzy w środę ulegli Nigerii 1:4, zagrają z Polską m.in. bez Leo Messiego, Gonzalo Higuaina, Carlosa Teveza, Javiera Mascherano, Angela Di Marii, Maxi Rodrigueza, Sergio Aguero, Evera Banegi, Diego Milito, Gabriela Heinze i Estebana Cambiasso.

"Ci, którzy zostali powołani na mecz z naszą reprezentacją, też są klasowymi zawodnikami. Jeśli ktoś uważa, że przeciwko Polsce wystąpi Argentyna D, to nie zna się na piłce albo pisze +bzdety+" - stwierdził Smuda.

Swoich piłkarzy broni również Batista. Selekcjoner Argentyńczyków zapewnił, że jego podopieczni postawią wysoko poprzeczkę.

"To zawodnicy, którzy grają w piłkę nożną, nie są żadnymi turystami. Biorę odpowiedzialność za swoje decyzje personalne" - powiedział Batista.

Smuda przyznał, że ma już w głowie większość składu na niedzielny mecz.

"Dziesięć pozycji jest obsadzonych. Znak zapytania pojawił się tylko w przypadku jednego miejsca w środku pomocy. Na razie nie mogę skorzystać z Adama Matuszczyka, który po kontuzji nie jest jeszcze w optymalnej formie" - podkreślił selekcjoner.

Obie reprezentacje zagrają po raz 11. w historii. Dotychczasowy bilans jest korzystny dla Argentyńczyków, którzy wygrali sześć meczów. Biało-czerwoni byli górą dwa razy, a dwa razy padł wynik remisowy.

Reklama

Niedzielne spotkanie obejrzy ok. 15 tys. kibiców. Cztery dni później biało-czerwoni - również na stadionie przy Łazienkowskiej - podejmą reprezentację Francji.