Dziennik Gazeta Prawana logo

Liga włoska: Tak strzela Karol Linetty! Polak z golem i asystą [WIDEO]

16 marca 2019, 17:56
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Karol Linetty
Karol Linetty/PAP/EPA
Karol Linetty, powołany przez trenera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka na mecze eliminacji mistrzostw Europy z Austrią i Łotwą, zdobył bramkę dla Sampdorii Genua w wygranym 5:3 wyjazdowym spotkaniu włoskiej ekstraklasy z Sassuolo. To jego trzeci gol w sezonie.

Linetty wpisał się na listę strzelców w 39. minucie po uderzeniu zza pola karnego. Po jego trafieniu było 3:1 dla Sampdorii i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.

Tak strzela @k_linetty. 💪 Brawo. ⚽👍 #wloskarobota pic.twitter.com/PqqhVJUWlz

Szafa Fana (@SzafaFana) 16 marca 2019

Z kolei w 72. minucie polski pomocnik przejął piłkę źle wybitą przez bramkarza gospodarzy i po jego podaniu Manolo Gabbiadini podwyższył na 5:2 dla ekipy z Genui.

Był gol, jest asysta! 👌👌👌

Znakomity mecz w wykonaniu @k_linetty! 🇵🇱 #włoskarobota 🇮🇹 pic.twitter.com/Qh2GLdALf1

ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 16 marca 2019

Linetty rozegrał całe spotkanie, podobnie jak inny z kadrowiczów Brzęczka - Bartosz Bereszyński.

Jednego z goli w pierwszej części gry uzyskał dla gości 36-letni Quagliarella. To jego 21. bramka w sezonie, dzięki czemu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców. Po 19 zdobyli dotychczas Krzysztof Piątek z Milanu i Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn. Obaj w tej kolejce dopiero pojawią się na boisku.

Sampdoria po już piątym w sezonie wyjazdowym zwycięstwie z dorobkiem 42 punktów jest dziewiąta w tabeli. Sassuolo ma 10 mniej i plasuje się na 12. pozycji.

W 28. kolejce na pierwszy plan wybiajają się derby Mediolanu. Piłkarze oraz kibice Milanu na ligowe zwycięstwo nad lokalnym rywalem Interem czekają już trzy lata i teraz będzie ku temu dobra okazja.

"Rossoneri" ostatniej porażki w Serie A doznali 22 grudnia. W kolejnych 10 spotkaniach zdobyli 24 punkty na 30 możliwych. Pięć ostatnich wygrali, w czym spora zasługa pozyskanych zimą Krzysztofa Piątka i Brazylijczyka Lucasa Paquety.

Dobra seria zespołu trenera Gennaro Gattuso sprawiła, że z 51 pkt awansował na trzecie miejsce w tabeli, tuż przed Inter, który ma punkt mniej. Celem obu jest głównie miejsce w "czwórce", co będzie oznaczać występy w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, na co Milan czeka już pięć lat. Do drugiego Napoli jedenastki z Mediolanu tracą, odpowiednio, sześć i siedem punktów, a do zdecydowanie prowadzącego Juventusu ponad 20.

W czwartek Inter odpadł z Ligi Europejskiej, przegrywając z Eintrachtem Frankfurt 0:1. Piłkarze trenera Luciano Spallettiego wygrali tylko raz w pięciu ostatnich występach.

Niepokonany lider z Turynu, który we wtorek awansował do ćwierćfinału Champions League odrabiając dwubramkową stratę i eliminując Atletico Madryt, w sobotę na wyjeździe zmierzy się z Genoą. Z byłą drużyną Piątka, która obecnie plasuje się na 13. pozycji, zespół Wojciecha Szczęsnego odnotował jeden z trzech remisów w sezonie.

Z kolei Napoli, które także rywalizuje wciąż w pucharach, z tym że w Lidze Europejskiej, w niedzielę podejmie 15. w tabeli Udinese.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj