Dziennik Gazeta Prawana logo

Liga włoska: Juventus lepszy od Interu w meczu na szczycie Serie A [WIDEO]

7 października 2019, 07:29
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Wojciech Szczęsny (w pomarańczowym stroju)
Wojciech Szczęsny (w pomarańczowym stroju)/PAP/EPA
Broniący tytułu Juventus Turyn pokonał w 7. kolejce włoskiej ekstraklasy na wyjeździe dotychczasowego lidera Inter Mediolan 2:1 i awansował na pierwszej miejsce. W bramce gości wystąpił Wojciech Szczęsny. Wszystkie gole zdobyli w tym meczu Argentyńczycy.

Inter rozpoczął sezon 2019/20 znakomicie. Jako jedyny mógł pochwalić się kompletem zwycięstw w Serie A i przed niedzielnym meczem miał dwa punkty przewagi nad turyńczykami.

Ostatnie dni były jednak dla mediolańczyków trudne. Najpierw przegrali w Lidze Mistrzów na wyjeździe z Barceloną 1:2, a teraz ulegli innej wielkiej firmie - Juventusowi.

Jako pierwsi z gola cieszyli się goście z Turynu - już w czwartej minucie bramkę zdobył Paulo Dybala.

Wyrównał niespełna kwadrans później z rzutu karnego Lautaro Martinez. Wojciech Szczęsny wyczuł jego intencję, ale mocny strzał Argentyńczyka był na tyle precyzyjny, że polski golkiper nie miał szans.

Jeszcze w pierwszej połowie do siatki gospodarzy trafił słynny Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jednak ten gol nie został uznany z powodu spalonego.

"Stara Dama" dopięła swego w 80. minucie, gdy bramkę na wagę trzech punktów zdobył wprowadzony z ławki rezerwy kolejny Argentyńczyk Gonzalo Higuain.

Szczęsny kilka razy popisywał się dobrymi interwencjami - m.in. w końcówce meczu po strzale Urugwajczyka Matiasa Vecino.

To był ważny mecz dla obecnego trenera mediolańczyków Antonio Conte, który w latach 2012-14 trzy razy z rzędu triumfował w Serie A z "Juve".

Wynik z San Siro oznacza zmianę lidera. Nowym został Juventus, który ma 19 punktów i o jeden wyprzedza Inter.

Wcześniej w niedzielę wicemistrz Włoch Napoli zremisował na wyjeździe z Torino 0:0 i jest czwarty w tabeli (13 pkt). W ekipie gości Piotr Zieliński rozegrał cały mecz, a Arkadiusz Milik był rezerwowym.

Bologna, z Łukaszem Skorupskim w bramce, zremisowała u siebie z Lazio Rzym 2:2. Natomiast Fiorentina, której bramki strzegł Bartłomiej Drągowski, a od 81. minuty grał pomocnik Szymon Żurkowski, pokonała we Florencji Udinese 1:0.

Dzień wcześniej piłkarze Milanu po zaciętym meczu pokonali na wyjeździe Genoę 2:1. Napastnik gości Krzysztof Piątek został zmieniony już w przerwie, gdy jego zespół przegrywał jeszcze 0:1.

Milan ma obecnie dziewięć punktów i jest trzynasty, przedostatnia Genoa pozostała z pięcioma.

W ten weekend odbyło się łącznie dziewięć spotkań. Mecz Brescii z Sassuolo został przełożony na 18 grudnia. O inny termin poproszono w związku ze śmiercią właściciela tego drugiego klubu Giorgio Squinziego.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Powiązane
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj