Lewandowski najpierw trafił do siatki w 20. minucie, wykorzystując zamieszanie w polu karnym rywali.

W 43. Polak miał znakomitą okazję, aby podwyższyć na 2:0, ale z bliska posłał piłkę głową ponad poprzeczką.

Kolejnego gola zdobył Ansu Fati (56.), a druga bramka polskiego napastnika padła po indywidualnej akcji (66.).

Chwilę później wynik ustalił Ferran Torres (70.), po podaniu Lewandowskiego.

Większość z 17 ligowych trafień Polak uzyskał przed przerwą mundialową i zimową. Od wznowienia rozgrywek po imprezie w Katarze strzelił cztery gole (licząc te sobotnie).

Ostatnio Barcelona zdobyła więcej niż trzy bramki w meczu z trzecioligową Ceutą w Pucharze Hiszpanii (5:0) w połowie stycznia. W lidze nie udało jej się to od 23 października, kiedy nie dała szans Athletic Bilbao (4:0).

"Duma Katalonii" w dalszym ciągu imponuje w defensywie. Niemiecki bramkarz Marc-Andre ter Stegen zachował czyste konto po raz 20. w obecnych rozgrywkach ligowych, od początku których pokonano go zaledwie dziewięć razy.

Podopieczni Xaviego Hernandeza zgromadzili 71 punktów i już o 15 wyprzedzają wicelidera - Real Madryt. Broniący tytułu "Królewscy" w niedzielę podejmą Real Valladolid. Trzecie Atletico Madryt - 51 pkt - tego samego dnia zagra u siebie z piątym Betisem Sewilla - 45.