Ostatnie El Clasico nie miało zdecydowanego faworyta. Szanse na zwycięstwo rozkładały się niemal po równo.

Gwiazdy Realu w cieniu Lewandowskiego

Barcelona i Real od początku sezonu bardzo dobrze radzą sobie w zarówno w hiszpańskiej LaLiga jak i Lidze Mistrzów.

Sobotni pojedynek był zapowiadany nie tylko jako pojedynek odwiecznych rywali. Na Santiago Bernabeu doszło do starcia gigantów. Zdecydowanie wygrał je Robert Lewandowski. Polak strzelił dwa gole i przyćmił gwiazdy Realu na czele z Kylianem Mbappe i głównym kandydatem do zdobycia Złotej Piłki - Viniciusem Juniorem.

Barcelona upokożyła Real

Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się trafić do siatki, ale po przerwie nastąpiło prawdziwe trzęsienie ziemi. Zapoczątkował je właśnie Lewandowski.

36-letni napastnik w dwie minuty strzelił dwa gole, a mógł skończyć mecz z hat-trickiem. Zabrakło mu kilku centymetrów. Po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek.

Messi pod wrażeniem

Ostatecznie Barcelona pognębiła gospodarzy wygrywając w stolicy Hiszpanii aż 4:0. Taki wynik zrobił wielkie wrażenie na Messim, który w mediach społecznościowych docenił sukces swojego byłego klubu.

Słynny Argentyńczyk umieścił komentarz pod postem informującym o zwycięstwie Barcelony nad Realem. Co za piękne zwycięstwo! - napisał Messi.