Skra Bełchatów - Resovia Rzeszów 3:0 (26:24, 25:20, 25:16)

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 1:0 dla Skry.

Skra: Miguel Falasca, Mariusz Wlazły, Daniel Pliński, Marcin Możdżonek, Dawid Murek, Stephane Antiga, Piotr Gacek (libero) oraz Bartosz Kurek, Maciej Dobrowolski, Michał Bąkiewicz, Jakub Jarosz.
Resovia: Mikko Oivanen, Paweł Woicki, Krzysztof Gierczyński, Marcin Wika, Ihosvany Hernandez, Bartosz Gawryszewski, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Piotr Łuka, Paweł Papke, Tomasz Kusior, Inav Ilić.

I set:

Rozpoczynają goście. Serwuje Wika. Odbiur Skry. wlazły zablokowany. Murek kiwa. Kontra Resovii i punkt. Do remisu doprowadza Wlazły. Błąd Wiki. Jego atak z drugiej linii ląduje w siatce. Mecz toczy się punkt za punkt. Ale na pierwszej przerwie technicznej Resovi udało się odskoczyć na dwa punkty. Goście prowadzą 8:6.

Po wznowieniu gry dwupunktowa przewaga siatkarzy utrzymywała się do stanu 12:10. Potem stratę zmniejszył Możdżonek, a chwilę później do remisu doprowadził Wlazły. Na drugiej przerwie technicznej Resovia prowadziła 16:15.

Przy stanie 19:19 na prowadzenie wyszła Skra. Po chwili było już 21:19 dla gospodarzy. Jednak Resovia odrobiła straty. Najpierw atomowy atak Hernandeza a nastepnie blok Wiki i znów był remis (21:21).

Kolejne dwie akcje należały do Skry, ale Resovia znów doprowadziła do remisu 23:23. Wlazły przedziera się przez blok rywali i Skra ma piłkę setową. Zagrywa Dobrowolski. Gawryszewski kiwa nad blokiem i mamy remis. 25. punkt dla gospodarzy zdobya Antiga i Skra znów ma setbola. Tym razem bełchatowianie nie marnuja okazji i pierwszą partię wygrywają 26:24.

II set:

Drugi set zaczyna się od prowadzenia Skry 1:0. Kolejne dwie akcje należą jednak do siatkarzy Resovii. Po chwili jednak gospodarze odzyskali prowadzenie. Po asie serwisowym Murka prowadzili 7:4. Trzypunktowa przewaga Skry utrzymała się do pierwszej przerwy technicznej.

Po wznowieniu gry Możdżonek zdobywa punkt ze środka, a nastepnie Pliński zagrywa asa serwisowego i gospodarze prowadzą już 10:5. Ale po chwili z przewagi bełchatowian nic nie zostało. Resowia najpierw doprowadziła do remisu 13:13, by w kolejnej akcji wyjść na prowadzenie 14:13. Na drugą przerwę techniczna siatkarze schodzili przy stanie 16:15 dla Skry.

Po powrocie na parkiet Skra odskoczyła na trzy punkty (19:16). O czas prosi trener gości. Gawryszewski atakiem ze środka zmniejsza straty. Wlazły przełamuje ręce Oivanena i znów bełchatowianie prowadzą trzema "oczkami". Ten sam zawodnik zdobywa 21. punkt dla Skry. W kolejnej akcji Możdżonek blokuje Gierczyńskiego i gospodarze mają już 5 punktów przewagi.

Tego nie można było znmarnować. Ostatecznie drugą partię siatkarze z Bełchatowa wygrywają 25:20.

III set:

Trzeci set zaczął się od gładkiego prowadzenia Skry 4:0. Na pierwszej przerwie technicznej było 8:4. Siatkarze z Rzeszowa próbowali odrobić straty. Jednak gospodarze nie zwalniali tempa i na drugiej przerwie technicznej mieli już siedem punktów przewagi (16:9).

Tego seta nie można było przegrać. 25. punkt dla Skry zdobył . Tym samy bełchatowianie wygrywaja trzeciego seta i całe spotkanie 3:0.