Dziennik Gazeta Prawana logo

Boniek: Tylko Boruc ma światowy poziom

16 czerwca 2008, 23:02
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
"Jedynym piłkarzem światowej klasy w polskiej reprezentacji był Artur Boruc. Reszta piłkarzy bardzo chciała, biegała, ale była za słaba" - ocenił na gorąco po meczu Polska-Chorwacja Zbigniew Boniek. Dziś Polacy zakończyli udział w Euro 2008 przegrywając z Chorwatami 0:1.

p

Jeden z najbardziej znanych na świecie polskich piłkarzy nie ma wątpliwości. "W piłce nożnej decyduje jakość. My tej jakości mieliśmy bardzo mało. Jedynym piłkarzem światowej klasy w polskiej reprezentacji był Artur Boruc" - powiedział Boniek tuż po spotkaniu przegranym przez Polaków z Chorwacją 0:1.

Były zawodnik Juventusu i Romy podkreślił, że po wygranych eliminacjach do Euro 2008 coś zawiodło. "W piłce jak się jeden dom wybuduje, to trzeba myśleć od razu od budowie nowego. W tej chwili idziemy do tyłu" - ocenił Boniek. Zaraz jednak dodał, że "nie ma co szaleć, ale trzeba się zastanowić co dalej". Podziękował też piłkarzom i trenerowi za udział w Euro 2008 w Szwajcarii i Austrii.

Zbigniew Boniek przypomniał również fatalną kondycję polskiej piłki w kraju. "Reprezentacja na tle korupcji i skandali w polskiej piłce i tak wypadła przywoicie" - ocenił w studiu Polsatu.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj