Spotkanie obejrzało w całości 418 tysięcy, a ostatnie minuty aż 637 tysięcy widzów - poinformowała TV2. Według komentarzy prasowych doszło do paradoksu - polscy piłkarze ręczni stali się bardziej popularni w tym skandynawskim kraju niż duńscy.

Reklama

To jest nasz nowy rekord; pobił dwa poprzednie. Mecz hokejowy Dania - Białoruś podczas mistrzostw świata w 2010 roku oglądało w całości 286 tysięcy widzów, natomiast piłkarskie derby stolicy pomiędzy Broendby i FC Kopenhaga w 2009 roku przyciągnęły w szczytowych minutach 345 tysięcy osób. Pojedynek Polska - Niemcy jest absolutnym rekordem - powiedziała dyrektor redakcji sportowej TV2 Lene Ugilt Hansen.

W środowym meczu Dania-Szwecja Lars Christiansen wystąpił po raz 335 w barwach narodowej reprezentacji (od 1992 roku), strzelając swoją bramkę numer 1500. Dyskutowaliśmy w szatni, że musimy w jakiś sposób podziękować Polakom, którzy byli autorami prawdziwego cudu; mając tylko mikroskopijne i teoretyczne szanse na awans, walczyli do ostatniej sekundy i tylko dzięki nim będziemy grać w półfinale - powiedział w rozmowie z TV2.

W piątkowych półfinałach zagrają:

Dania - Hiszpania (godz. 17.45)

Serbia - Chorwacja (20.15)