Po porażce z Danią, która przekreśliła nasze szanse na grę w półfinałach, trener Bogdan Wenta był wściekły na swoich podopiecznych: "Graliśmy do dupy! Popełnialiśmy proste błędy. W drużynie nie było ani jednego jasnego punktu" - żalił się "Faktowi" po meczu.

Ostre słowa trenera podziały na szczypiornistów jak kubeł zimnej wody. Mecz z Czarnogórą rozpoczęli kapitalnie. Od stanu 6:5 szybko wyszli na prowadzenie aż 12:5. Pod bramką rywali szaleje Karol Bielecki i Tomasz Tłuczyński. Potem gra się wyrównała, ale do przerwy Polacy prowadzili 19:13.

Po przerwie podopieczni Bogdana Wenty nie odpuścili. Seryjnie bramki rzuca Marcin Jachlewski. Czarnogórcy są bezradni. Końcówka należała do Polaków. Przez 5 minut rzucili aż pięć bramek z rzędu nie tracąc żadnej. Szkoda, że tak późno zaimponowali skutecznością.

Naszym wicemistrzom świata pozostała już tylko walka co najwyżej o siódme miejsce. Żeby pojechać na igrzyska olimpijskie do Pekinu, będą musieli się przebijać przez turnieje kwalifikacyjne.