Polak najszybsze okrążenie na torze w Soczi pokonał w 1.37,838. To wynik minimalnie lepszy od tego z porannej sesji, ale strata do pozostałych kierowców i tak wzrosła. Od Verstappena był o 4,676 s wolniejszy, a z przedostatnim kolegą z Williamsa Brytyjczykiem George'em Russellem przegrał o ponad sekundę.

Reklama

Co więcej, w związku ze zmianą elementów jednostki napędowej Kubica zostanie cofnięty na ostatnie miejsce na starcie niezależnie od tego, jak wypadnie w kwalifikacjach.

Drugi rezultat uzyskał najlepszy przed południem reprezentant Monako Charles Leclerc (Ferrari), który stracił do Verstappena 0,335 s. Na kolejnych pozycjach sklasyfikowano kierowców Mercedesa - Fina Valtteriego Bottasa i broniącego tytułu Brytyjczyka Lewisa Hamiltona.

Hamilton jest liderem klasyfikacji generalnej z dorobkiem 296 punktów. Drugi jest Bottas - 231, a kolejne lokaty zajmują Leclerc i Verstappen - po 200.

Reklama

W sobotę odbędą się trzecia sesja treningowa oraz kwalifikacje. Start niedzielnego wyścigu zaplanowano na godzinę 13.10 polskiego czasu.