Żółta kartka - Polonia Bytom: Michał Zieliński. Cracovia Kraków: Tomasz Moskała, Dariusz Pawlusiński, Paweł Sasin. Czerwona kartka - Polonia Bytom: Marcin Radzewicz (25-faul).
Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Widzów 5 000.
Polonia Bytom: Michal Peskovic - Peter Hricko, Adrian Klepczyński, Lukas Killar, Walerij Sokolenko - Jacek Trzeciak (80. Adrian Basta), Rafał Grzyb, Marek Bazik, Hubert Jaromin (46. Piotr Tomasik), Marcin Radzewicz - Łukasz Gikiewicz (46. Michał Zieliński).
Cracovia Kraków: Marcin Cabaj - Przemysław Kulig (46. Tomasz Moskała), Piotr Polczak, Łukasz Tupalski, Sławomir Szeliga (78. Marek Wasiluk) - Dariusz Pawlusiński, Dariusz Kłus, Arkadiusz Baran (68. Łukasz Mierzejewski), Paweł Nowak, Paweł Sasin - Bartosz Ślusarski.

Bramka: Brożek 29 i 83, Boguski 72 - Banaś 14
Żółta kartka - Wisła Kraków: Wojciech Łobodziński.
Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok). Widzów 13 200.
Wisła Kraków: Mariusz Pawełek - Marcin Baszczyński, Arkadiusz Głowacki, Antonio Marcelo, Piotr Brożek - Patryk Małecki (62. Piotr Ćwielong), Junior Diaz (69. Tomas Jirsak), Radosław Sobolewski, Marek Zieńczuk (69. Wojciech Łobodziński) - Paweł Brożek, Rafał Boguski.
Górnik Zabrze: Michal Vaclavik - Mariusz Magiera, Adam Banaś (34. Maris Smirnovs), Michał Pazdan, Grzegorz Bonin - Przemysław Pitry (75. Dariusz Kołodziej), Adam Danch, Mariusz Przybylski, Paweł Strąk, Damian Gorawski (40. Dawid Jarka) - Robert Szczot.

I połowa:

3. min. - pierwszy celny strzał na bramkę Wisły. Uderzał Gorawski. Pawełek pewnie łapie.
7. min. - rzut wolny dla Wisły. Dośrodkowuje Małecki. Piłke z pola karnego Górnika wybija Magiera.
8. min. - rzut rożny dla Wisły. Zagrywa Małecki. Akcję na dalszym słupku zamyka Marcelo. Brazylijczyk zgrywa do Pawła Brożka. Vaclavik mija się z piłką, ale napastnik Wisły trafia w boczna siatkę.
10. min. - Rzut rożny. Małecki krótko rozgrywa z Zieńczukiem, ten drugi dośrodkowuje, ale piłka wychodzi za bramkę.
11. min. - Paweł Brożek miał świetną okazję do strzelenia gola. Piłkarz Wisły w polu karnym ograł dwóch obrońców i barmkarza Górnika. Po jego strzale piłkę z linii bramkowej wybił Magiera.
13. min. - Górnik od 10. minut ma kłopoty z wyprowadzeniem akcji z własnej połowy.
14. Goooool!!! Wreszcie się udało opuścić swoją połowę. Rzut rożny dla Górnika. Krótkie rozegranie i dośrodkowanie Przybylskiego do Banasia. Piłkarz z Zabrza przyjął piłke na 8. metrze i stzałem w długi róg pokonał Pawełka. 1:0 dla Górnika!
17. min. - Przepychanka Marcelo ze Strąkiem. Sędzia Siejewicz uspokaja zawodników.
18. min. - Głowacki z rzutu wolnego trafia w poprzeczkę.
19. min. - Strzał Małeckiego z 16. metrów. Piłka po nodze Magiery wychodzi na rzut rożny. Złe dośrodkowanie Zieńczuka.
22. min. - Szczot na spalonym.
24. min. - Dobra akcja Małeckiego. Piłkarz Wisły ograł w polu karnym dwóch rywali. Uderzył z lewej nogi, ale Vaclavik nie dał się zaskoczyć.
27. min. - Sobolewski slalomem mija trzech rywali. Czarty piłkarz Górnika przerywa jego akcję faulem.
28. min. - Brożek trafia do siatki Górnika. Gola jednak nie ma. Napastnik zespołu z Krakowa był na spalonym.
29. min. - Gol dla Wisły! Po rzucie rożnym Diaz strzela głową. Gorawski wybija piłke z linii bramkowej. Dobija Brożek i jest 1:1.
30. min. - Po chwili Paweł Brożek w sytuacji sam na sam strzela nad poprzeczką.
34. min. - Dobra akcja Dancha. Pomocnik Górnika przedarł się w pole karne rywali. Uderzył z prawej nogi, ale Pawełek złapał piłkę.
36. min. - Dośrodkowanie Małeckiego. Piłke spod nóg Zieńczuka wybija Gorawski. Piłkarz Górnika w tej akcji odniósł kontuzje i schodzi z boiska. Zastepuje go Jarka. Wczesniej z powodu urazu do szatni udał się Banaś.
39. min. - Vaclavik uprzedza Boguskiego.
40. min. - Po rzucie rożnym Marcelo zgrywa głowa piłke do Sobolewskiego. Pomocnik wisły uderza z powietrza i trafia w poprzeczkę.
42. min. - Prostopadłe podanie Szczota do Jarki, ale napastnik Górnika przegrywa pojedynek biegowy z Marcelo.
44. min. - Ładna akcja Wisły. Gospodarze trzema krótkimi podaniami z pierwszej piłki wyprowadzili w "pole" całą obronę gości. Jednak dośrodkowanie Diaza zablokował Bonin.
45+1. min. - Faul na Szczocie rzut wolny dla Górnika. Dośrodkowanie Magiery trafia w mur. Rzut rożny źle wykonany.
45+2. - Koniec pierwszej połowy.

II połowa:

46. min. - Wisła zaczyna od razu od mocnego uderzenia. Znów okazje do strzelenia gola miał Brożek.
49. min. - Bonin wbiegł w pole karne, strzelił wzdłuż bramki i piłka o centymetry mineła słupek bramki Wisły.
51. min. - Strzał Pitrego blokuje Głowacki.
57. min. - Zieńczuk w doskonałej sytuacji trafia w boczną siatkę. Jak on tego nie strzelił?
59. min. - Boguski uderza przewrotką uderza na bramke gości. Jednak zbyt słabo by zaskoczyc bramkarza Górnika.
60. min. - Zieńczuk strzela z powietrza. Znów golkiper zabrzan jest na posterunku.
65. min. - Strzał Diaza blokuje Bonin.
72. min. - Gol dla Wisły! Boguski stanął "oko w oko" z Vaclavikiem. Piłkarz Wisły poczekał aż bramkarz gości rzuci sie na murawe i sprytną "podcinką" umieścił piłke w siatce. 2:1 dla Wisły.
76. min. - Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Łobodziński faulował Szczota.
78. min. - Dośrodkowanie Szczota. Nieporozumienie Pawełka z Głowackim. Jednak Jarka nie zorientował się gdzie jest piłka, która po chwili znalazła się w rekach bramkarza Wisły.
82. min. - Bonin strzela z 20. metrów. Pawełek pewnie łapie piłkę.
83. min. - Gol dla Wisły! Łobodziński dośrodkował z prawej strony a Paweł Brożek z sześciu metrów głową pakuje piłke do bramki gości. To 16. bramka napastnika Wisły w tym sezonie. Ma ich tyle samo co Chinyama z Legii.
86. min. - Kołodziej blokuje podanie Boguskiego. Rzut rożny dla krakowian. Po dosrodkowaniu obrońcy zablokowali strzał Boguskiego.
88. min. - Słupek ratuje Górnika po strzale Ćwielonga.
89. min. - Szczot strzela z 30. metrów. Ta próba nie mogła zaskoczyć bramkarza zespołu z Krakowa.
90. min. - Piękna akcja Wisły. Kończy ją Ćwielong strzałem nad poprzeczką.
90+3. min. - Koniec meczu. Wisła wygrywa 3:1 i przynajmniej do niedzieli jest liderem ekstraklasy. Wtedy swój mecz rozegra Legia Warszawa z Lechem Poznań.