Przed piątkowym spotkaniem goście zapewniali, że gorąca atmosfera na stadionie Legii nie zrobi na nich wrażenia. Dlatego nie miało dla nich znaczenia, że kilka godzin przed rozpoczęciem meczu Związkowy Trybunał Piłkarski przy PZPN zawiesił rygor natychmiastowej wykonalności kary zamknięcia Trybuny Północnej. Kara ta została wcześniej nałożona przez Komisję Ligi Ekstraklasy SA.

Spotkanie świetnie zaczęło się dla podopiecznych Maciej Skorży. Już w siódmej minucie efektownym strzałem z ponad 20 metrów popisał się Ariel Borysiuk, a bramkarz gości Marian Kelemen był bezradny. Po kolejnych groźnych akcjach gospodarzy wydawało się, że świetna passa Śląska zostanie przerwana.

Po gorszym początku goście pokazali jednak, że są dobrze zorganizowani i coraz groźniej atakowali bramkę Wojciecha Skaby. Efekt przyszedł w 28. minucie, kiedy Miroslav Radovic nie upilnował w swoim polu karnym Przemysława Kaźmierczaka, a ten z kilku metrów trafił do bramki.

Na drugą połowę legioniści wyszli mocno zmotywowani i już kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry mieli doskonałą okazję na ponowne objęcie prowadzenia. Marcin Komorowski przelobował Kelemena, ale piłka trafiła w słupek, a przy dobitce trafił prosto w bramkarza. Chwilę później piłkarze Śląska przeprowadzili groźny kontratak i Sebastian Mila efektownym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W 71. minucie Kaźmierczak miał okazję zdobyć swoją drugą bramkę, ale nie wykorzystał rzutu karnego - strzelił mocno ponad bramką.

Gospodarze natomiast do końca stwarzali sobie groźne sytuacje, ale nie potrafili ich wykorzystać.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Ariel Borysiuk (7), 1:1 Przemysław Kaźmierczak (28), 1:2 Sebastian Mila (49).
Żółta kartka - Legia Warszawa: Manu, Rafał Wolski. Śląsk Wrocław: Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila.
Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk). Widzów 18 500.
Legia Warszawa: Wojciech Skaba - Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak - Manu, Ariel Borysiuk (71. Rafał Wolski), Ivica Vrdoljak, Miroslav Radovic (46. Felix Ogbuke), Michał Kucharczyk - Michal Hubnik (58. Takesure Chinyama).
Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Mariusz Pawelec - Marek Gancarczyk (78. Waldemar Sobota), Przemysław Kaźmierczak, Dariusz Sztylka (39. Łukasz Gikiewicz), Sebastian Mila, Piotr Ćwielong - Tomasz Szewczuk (57. Antoni Łukasiewicz).