Rumak będzie już czwartym trenerem pracującym w tym sezonie w Śląsku. Wrocławianie rozgrywki rozpoczęli pod wodzą Tadeusza Pawłowskiego, który po 18. kolejce został najpierw urlopowany, a następnie zwolniony. Zastąpił go Grzegorz Kowalski, ale poprowadził Śląsk tylko w jednym meczu, z Lechią w Gdańsku. Kolejny był Szukiełowicz, który miał doskonały początek, bo pierwsze trzy spotkania wygrał (dwa ostatnie w rundzie jesiennej z Górnikiem Łęczna 2:1 i Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0 i na inaugurację wiosny z Wisłą Kraków 1:0), ale w kolejnych czterech zdołał zdobyć tylko jeden punkt.

Reklama

Wtorkowy, zaległy mecz 25. kolejki z Piastem, był spotkaniem ostatniej szansy dla 67-letniego szkoleniowca. Wrocławianie mimo niezłej gry przegrali i przy remisie Wisły Kraków z Koroną Kielce spadli na przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. W tej sytuacji włodarze klubu postanowili dokonać kolejnej zmiany na ławce trenerskiej.

Rumak ostatnio pracował w pierwszoligowym Zawiszy Bydgoszcz, a wcześniej w Lechu Poznań, z którym w sezonach 2012/13 i 2013/14 sięgał po wicemistrzostwo Polski.