Grupa: A

Paris Saint Germain - FC Porto 2:1 (1:1). Bramki: dla PSG - Thiago Silva (29), Ezequiel Lavezzi (61); dla Porto - Jackson Martinez (33)

Dinamo Zagrzeb - Dynamo Kijów 1:1 (0:1). Bramki: dla Dinama - Ivan Krstanovic (90+5-karny); dla Dynama - Andrij Jarmolenko (45+1)

Grupa B:

Montpellier HSC - Schalke 04 1:1 (0:0). Bramki: dla Montpellier - Emanuel Herrera (59); dla Schalke 04 - Benedikt Hoewedes (56)

Olympiakos Pireus - Arsenal Londyn 2:1 (0:1). Bramki: dla Olympiakosu - Giannis Maniatis (64), Konstantinos Mitroglou (73); dla Arsenalu - Tomas Rosicky (38)

Grupa C:

AC Milan - Zenit St Petersburg 0:1 (0:1). Bramka: Danny (35)

Malaga - Anderlecht Bruksela 2:2 (1:0). Bramki: dla Malagi - Duda dwie (45, 61); dla Anderlechtu - Milan Jovanovic (50), Dieudonne Mbokani (89)

Grupa D:

Real Madryt - Ajax Amsterdam 4:1 (2:0). Bramki: dla Realu - Jose Callejon dwie (28, 88), Cristiano Ronaldo (13), Kaka (49); dla Ajaksu - Derk Boerrigter (59)

Borussia Dortmund - Manchester City 1:0 (0:0). Bramka: Julian Schieber (57)

W 57. minucie "Kuba" dośrodkował w pole karne spod linii bocznej, a piłka minęła interweniującego belgijskiego obrońcę Vincenta Kompany'ego i trafiła pod nogi niemieckiego napastnika, który bez problemu skierował ją do pustej bramki.

Żaden z trójki biało-czerwonych nie pojawił się w wyjściowym składzie Borussii, która zwycięstwo w grupie i awans do 1/8 finału zapewniła sobie już przed dwoma tygodniami. Błaszczykowski wszedł na boisko w przerwie, zastępując Marco Reusa, a Robert Lewandowski w 77. minucie zmienił strzelca zwycięskiej bramki. Łukasz Piszczek całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych.

Manchester City po raz drugi z rzędu odpadł z LM w fazie grupowej, a porażka z Borussią skazała podopiecznych Włocha Roberto Manciniego na ostatnie miejsce w grupie D. Oznacza to, że mistrzowie Anglii nie zagrają nawet w Lidze Europejskiej. Do 1/16 finału tych rozgrywek trafi Ajax Amsterdam.

Real Madryt, który miał przed tą kolejką zagwarantowane drugie miejsce w tej grupie, łatwo poradził sobie na własnym stadionie z holenderską drużyna, wygrywając 4:1. Jedną z bramek zdobył Portugalczyk Cristiano Ronaldo i z sześcioma w dorobku przewodzi klasyfikacji strzelców bieżącej edycji LM.

Grupę B wygrało Schalke 04 Gelsenkirchen, które zremisowało we Francji z mistrzem tego kraju Montpellier 1:1. Rywalizujący o pierwsze miejsce Arsenal Londyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, uległ Olympiakosowi Pireus 1:2. Był to 150. mecz w Lidze Mistrzów francuskiego szkoleniowca angielskiej drużyny Arsene'a Wengera. W Lidze Europejskiej zagra ekipa z Grecji.

O zwycięstwo w grupie C walczyły z kolei Paris St Germain i FC Porto, które zmierzyły się w bezpośrednim pojedynku w stolicy Francji. Drużyna trenera Carlo Ancelottiego wygrała 2:1 i to ona 20 grudnia będzie teoretycznie w lepszej sytuacji podczas losowania par 1/8 finału.

O niczym nie decydował za to drugi pojedynek w tej grupie między Dinamem Zagrzeb a Dynamem Kijów, który zakończył się remisem 1:1. Drużyna ze stolicy Chorwacji zdobyła pierwszy punkt po 11 porażkach w dwóch sezonach LM, a także pierwszego gola w obecnych rozgrywkach. Fatalną serię przerwała dzięki trafieniu z rzutu karnego Ivana Krstanovica w piątej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry.

Zawody w Zagrzebiu zostały w pierwszej połowie przerwane na ponad kwadrans z powodu śnieżycy. Debiutujący w LM sędzia Stanisław Todorow z Bułgarii nakazał piłkarzom zejść do szatni. Dopiero po odśnieżeniu boiska gra została wznowiona.

Status niepokonanej zachowała debiutująca w LM Malaga. Drużyna z południa Hiszpanii zremisowała 2:2 z Anderlechtem Bruksela, którego piłkarzem jest Marcin Wasilewski, i wygrała grupę C. Polak całe spotkanie oglądał z ławki rezerwowych.

Mimo porażki z Zenitem St Petersburg 0:1, drugie miejsce w grupie C zajął AC Milan. Rosyjska ekipa zapewniła sobie udział w fazie pucharowej Ligi Europejskiej.

W środę trzy ekipy powalczą jeszcze o awans do kolejnej rundy LM. Bliscy odpadnięcia z rozgrywek są broniący trofeum piłkarze Chelsea Londyn. Jeśli marzą o fazie pucharowej, muszą wygrać z duńskim FC Nordsjaelland oraz liczyć na zwycięstwo Szachtara Donieck w spotkaniu z Juventusem Turyn.

Benfica Lizbona, która zmierzy się na Camp Nou z Barceloną, stoczy z kolei korespondencyjny bój o awans z Celtikiem. Wydaje się, że ekipę ze Szkocji czeka łatwiejsze zadanie, bowiem podejmie Spartaka Moskwa.

W grupie H spokojny jest już Manchester United, który nawet w razie porażki awansuje z pierwszego miejsca. O drugie walczą jeszcze drużyny Galatasaray Stambuł i CFR Cluj.