W ubiegły weekend poważnej kontuzji kolana doznał podstawowy bramkarz Barcelony - Marc-Andre ter Stegen. Niemiec prawdopodobnie w tym sezonie już nie zagra.

Zaragoza "zabawił" się z Peną

Jego miejsce w składzie Barcelony zajął Pena, który kilka dni temu zachował czyste konto w wygranym 1:0 pojedynku z Getafe. Jednak w drugim występie zmiennikowi ter Stegena już nie poszło tak dobrze. Piłkarze Osasuny aż cztery razy umieścili piłkę w jego siatce.

Gospodarze już do przerwy prowadzili dwoma golami. Wynik spotkania otworzył Ante Budimira, który w 18. minucie z bliska pokonał Penę.

Dziesięć minut później na 2:0 podwyższył wypożyczony z Bayernu Monachium Bryan Zaragoza.

Kapitalny gol Yamala

Na początku drugiej połowy Pau Victor zdobył kontaktową bramkę, po błędzie golkipera Osasuny Sergio Herrery.

Odpowiedź gospodarzy była jednak konkretna. Najpierw Budimir wykorzystał rzut karny i zrobiło się 3:1.

Na 4:1 podwyższył po efektownym strzale z dystansu Abel Bretones. Wynik spotkania na 4:2 ustalił równie efektownym uderzeniem ustalił Lamine Yamal.

Czy Pena zawinił przy puszczonych golach?

Po meczu hiszpańskie media oceniły występ bramkarza Barcelony. Według katalońskiego dziennika „Sport” Pena nie zawinił przy żadnym z goli, ale też nie pokazał niczego szczególnego. „Ani winny, ani bohater” – dodaje gazeta „Mundo Deportivo”.

Wychowanek Barcelony nie zawinił przy żadnym ze straconych goli, ale hiszpańska prasa zgodnie uznała, że Pena zaliczył nienajlepsze zawody. Cztery puszczone bramki mocno osłabiły jego pozycję przed planowanym na poniedziałek oficjalnym przybyciem do klubu Wojciecha Szczęsnego.

Szczęsny w poniedziałek pojawi się w Barcelonie

Były bramkarz reprezentacji Polski podjął decyzję o wznowieniu sportowej kariery po trzy miesięcznej przerwie. Na sprowadzenie Szczęsnego bardzo nalegał trener Katalończyków, Hansi Flick, a spory udział w namówieniu Polaka do gry w Barcelonie miał podobno Robert Lewandowski.

Szczęsny w poniedziałek ma przejść badania medyczne i podpisać umowę do końca sezonu z zarobkami 3 mln euro brutto.

Szczęsny ma zadebiutować w meczu z Sevillą

We wtorek Barcelona zmierzą się przed własną publicznością z Young Boys Berno Łukasza Łakomego w 2. kolejce Ligi Mistrzów, ale w tym meczu Szczęsny nie pojawi się na boisku.

Według hiszpańskich mediów były bramkarz reprezentacji Polski w bramce swojej nowej drużyny zadebiutuje prawdopodobnie 20 października w spotkaniu z Sevillą.