Białorusinka przyjechała najpóźniej do Stambułu, dopiero w poniedziałek przed południem, bowiem jeszcze w niedzielę zwyciężyła w halowym turnieju WTA w Luksemburgu (z pulą nagród 220 tys. dol.). W Turcji ominęły ją więc liczne spotkania ze sponsorami, sesje fotograficzne po losowaniu grup oraz inne pozakortowe obowiązki.

Swój pierwszy mecz w hali Sinana Erdema rozegrała więc dopiero w środę, a w nim okazała się lepsza od Australijki Samanthy Stosur (7.) 6:2, 6:2. Z bilansem dwóch zwycięstw bez straty seta zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie, niezależnie od wyniku ostatniego pojedynku.

W piątek o drugą pozycję, również premiowaną awansem do 1/2 finału, będą walczyć ze sobą Stosur i Li - obie mają w dorobku po jedne wygranej. Już w środę z imprezy, po dwóch porażkach, wycofała się Rosjanka Maria Szarapowa (2.), a jej miejsce zajmie rezerwowa Francuzka Marion Bartoli, która spotka się z Azarenką.

Dwa pozostałe czwartkowe mecze zaplanowano w Grupie Czerwonej. Najpierw na kort wyjdą liderka rankingu WTA Tour - Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki i Czeszka Petra Kvitova (3.). Obie mają w dorobku po jednym zwycięstwie, przy czym tenisistka z Odense również jedną porażkę, z Rosjanką Wierą Zwonariewą (6.).

Natomiast wieczorem Zwonariewa zagra z Agnieszką Radwańska (8.), która we wtorek w trzech wyrównanych setach przegrała z Wozniacki 7:5, 2:6, 4:6. Będzie to szósty pojedynek tych zawodniczek, a bilans dotychczasowych jest korzystny dla krakowianki 3-2. Przegrała ona z Rosjanką w 2007 roku w moskiewskim Kremlin Cup i w marcu tego roku w Miami. Kolejne trzy pojedynki w tym sezonie rozstrzygnęła na swoją korzyść: w sierpniu w Carlsbadzie i Toronto, a także w październiku w Tokio. Spotkanie to pokaże Eurosport.

Wynik spotkania Grupy Białej:

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 4) - Na Li (Chiny, 5) 6:2, 6:2

tabela:

1. Wiktoria Azarenka (Białoruś) 2 2 0 4-0 24- 8* 2. Samantha Stosur (Australia) 2 1 1 2-2 17-18 3. Na Li (Chiny) 2 1 1 2-2 17-22 4. Maria Szarapowa (Rosja) 2 0 2 0-4 16-23**