"Wisła przed sezonem ligowym zawsze ma jeden cel - mistrzostwo. Teraz chcemy też zdobyć Puchar Polski oraz awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów" - powiedział PAP pomocnik "Białej Gwiazdy" Cezary Wilk, który nie obawia się, że polskie zespoły walczące na międzynarodowej arenie często nie radzą sobie na krajowym podwórku.

"Nie mam żadnych obaw. Jestem pełen optymizmu przed rozpoczynającym się sezonem i pełen wiary, że nasza drużyna poradzi sobie na obu frontach. Każdy mecz - w pucharach czy o ligowe punkty - to dla nas święto" - dodał.

Podobnie uważa znany kibic Wisły satyryk Marcin Daniec: "Wisła już dawno nie miała tak komfortowej sytuacji, że w szerokiej kadrze jest po dwóch znakomitych chłopaków na każdą pozycję. Myślę, że mamy obecnie drużynę +rasową+, ambitną, która poradzi sobie zarówno w lidze, jak i pucharach".

Ze względu na grę w pucharach przygotowania krakowian były krótsze niż większości ligowych rywali. Jednak zdążyli wyjechać na krótkie zgrupowania do Zakopanego, a później do Holandii i Estonii. Mają też za sobą sześć sparingów (m.in. 2:1 z Liteksem Łowecz, 0:2 z Rapidem Bukareszt i 2:2 z Florą Tallin) oraz trzy mecze w Lidze Mistrzów.

Do zespołu przybyli latem: Izraelczyk David "Dudu" Biton (napastnik, ostatnio grał w Royal Charleroi), mający już za sobą występy w Wiśle Kostarykanin Junior Diaz (obrońca, wypożyczony Club Brugge), Serbowie Marko Jovanovic (obrońca) i Ivica Iliev (napastnik) z Partizana Belgrad, Argentyńczyk Gervasio Nunez (pomocnik, Quilmes) oraz Holender Michael Lamey (obrońca, Leicester City).

Odeszli z Wisły m.in.: Marokańczyk Nourdin Boukhari (Kasimpasa, Turcja), Wojciech Łobodziński (rozwiązano z nim kontrakt), Michaił Siwakow (Cagliari, Włochy), a z Maciejem Żurawskim nie przedłużono umowy. Nie udało się również ponownie wypożyczyć słowackiego obrońcy Erika Cikosa.

W dalszym ciągu nie została zakończona przebudowana stadionu. Trwają prace wykończeniowe na trybunie głównej. Na razie przebywają tam w trakcie meczu tylko dziennikarze i zaproszeni goście. Na obiekcie po dłuższej przerwie wyznaczono sektor dla kibiców zespołów przyjezdnych.