PGE FKS Stal Mielec - Piast Gliwice 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Patryk Dziczek (80-karny), 0:2 Kamil Wilczek (88).

Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Marcin Flis, Arkadiusz Kasperkiewicz, Maciej Wolski, Alex Vallejo. Piast Gliwice: Jakub Czerwiński, Damian Kądzior.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 3 661.

PGE FKS Stal Mielec: Bartosz Mrozek - Fabian Hiszpański (68. Maciej Wolski), Arkadiusz Kasperkiewicz, Mateusz Matras, Marcin Flis, Krystian Getinger - Adam Ratajczyk (83. Bartłomiej Ciepiela), Alex Vallejo, Piotr Wlazło, Maciej Domański (59. Fryderyk Gerbowski) - Mikołaj Lebedyński (68. Mateusz Mak).

Piast Gliwice:Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Alexandros Katranis (46. Jakub Holubek) - Michael Ameyaw (90+1. Szczepan Mucha), Patryk Dziczek, Michał Chrapek (87. Tom Hateley), Grzegorz Tomasiewicz, Damian Kądzior (59. Jorge Felix) - Kamil Wilczek.

W piątkowym spotkaniu ekstraklasy piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec przegrała na własnym stadionie z Piastem Gliwice 0:2. Drużyna z Podkarpacia nie wygrała jeszcze meczu ligowego w tym roku.

Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem. Piłkarze właściwie tylko dwa razy rozgrzali kibiców. W 36. minucie po główce Jakuba Czerwińskiego piłka odbiła się od poprzeczki.

W 43. minucie po strzale z rzutu wolnego Krystiana Getingera piłka odbiła się od stojącego w murze Damiana Kądziora, a potem od słupka. Kądzior przy interwencji pomógł sobie ręką, więc ujrzał żółtą kartkę, a Stal po raz kolejny wykonywała stały fragment gry. Tym razem mielczanie nie potrafili oddać z niego groźnego strzału.

Kibice doczekali się na bramki w drugiej połowie. W 77. minucie po zagraniu Michała Chrapka piłkę w polu karnym odbił Maciej Wolski. Po analizie VAR sędzia chwilę później wskazał na rzut karny. Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Patryk Dziczek.

Stal ruszyła do zdecydowanego ataku, ale nie zdołała wyrównać. Zamiast tego straciła drugiego gola. W 88. minucie kontrę Piasta dobrze wykończył Kamil Wilczek.