Bramkarz Cracovii Kraków Wojciech Kaczmarek zastąpi kontuzjowanego Przemysława Tytonia - poinformował trener bramkarzy piłkarskiej reprezentacji Polski Jacek Kazimierski. Tytoń z powodu urazu pleców w środę opuści zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim.

Reklama

"To poważna kontuzja, przewlekły uraz, z którym bronił w Holandii. Nie może uczestniczyć w zajęciach, ani w meczach. Trudno powiedzieć, czy to dla niego oznacza koniec sezonu. Nie wiem jak podejdą do tego lekarze holenderskiego klubu" - przyznał Kazimierski.

Tytonia zastąpi bramkarz Cracovii Wojciech Kaczmarek, który jeszcze we wtorek powinien pojawić się w Grodzisku Wielkopolskim.

"Nie mamy zbyt dużego komfortu jeśli chodzi o bramkarzy. Urazy Fabiańskiego, Szczęsnego na szczęście nie są groźne, wyleczą się i będą do dyspozycji. Akurat to skumulowało się w jednym czasie i jest to jakiś dyskomfort" - dodał Kazimierski.

W tej chwili na zgrupowaniu jest dwóch bramkarzy grających w polskiej Ekstraklasie: Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok) i Sebastian Małkowski (Lechia Gdańsk).

Polska najpierw z zagra z Litwą (25.3., Kowno), a potem zmierzy się z Grecją (29.3., Pireus).