Według raportu policji, do którego dotarły amerykańskie i białoruskie media Kolcow najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

Kolcow wyskoczył z balkonu

W komunikacie wydanym przez policję w Miami poinformowano, że w poniedziałek, 18 marca 2024 r., około godziny 00:39, policja i straż pożarna Bal Harbour zostały wysłane do St. Regis Bal Harbour Resort, 9703 Collins Ave., w związku z mężczyzną, który skoczył z balkonu. Śledztwo w sprawie prawdopodobnego samobójstwa Konstantina Kolcowa przejął wydział zabójstw policji w Miami - czytamy.

Reklama
Według policji z Miami Konstantin Kolcow popełnił samobójstwo / PAP/EPA / SALVATORE DI NOLFI

W komunikacie policji podkreślono, że na obecnym etapie śledztwa nie podejrzewa się udziału osób trzecich.

Wcześniej media podawały sprzeczne informacje na temat przyczyn śmierci Kolcowa. Najpierw donosiły o oderwanym skrzepie krwi, a następnie wypadku samochodowym.

Sabalenka wycofała się z turnieju w Miami

Sabalenka i Kolcow byli związani ze sobą od trzech lat. Często w mediach społecznościowych zamieszczali wspólne zdjęcia. 42-partner wiceliderki tenisowego rankingu WTA w przeszłości był hokeistą. Grał w reprezentacji Białorusi oraz w rosyjskich klubach i lidze NHL (Pittsburgh Penguins). Po zakończeniu kariery był trenerem hokeja.

W swoim sportowym dorobku Kolcow mógł się pochwalić dwukrotnym mistrzostwem Rosji z ekipą z Saławat Jułajew Ufa, oraz grą w drużynie narodowej Białorusi na mistrzostwach świata i igrzysk olimpijskich.

Aryna Sabalenka z powodu śmierci partnera wycofała się z turnieju w Miami / ShutterStock