Joao Peglow jeszcze kilka tygodni temu grał w barwach Internacional Porto Alegre. 22-latek tuż przed zamknięciem okna transferowego rozwiązał umowę z dwukrotnymi mistrzami Copa Libertadores i zwycięzcami Klubowych Mistrzostw Świata. Od tego czasu szuka nowego pracodawcy.

Reklama

Radomiak wysłał przedstawiciela do Brazylii

Z tej okazji postanowił skorzystać Radomiak, który już wcześniej próbował ściągnąć Brazylijczyka do siebie. Wtedy "operacja" się nie udała, ale gdy tylko nadarzyła się kolejna okazja szefowie klubu z Radomia przystąpili do działania.

Jak informuje serwis weszlo.com Radomiak wysłał do Brazylii swojego przedstawiciela, który miał namówić piłkarza na przenosiny do Polski. Misja zakończyła się powodzeniem i 22-latek wkrótce ma się pojawić w Radomiu.

Peglow grał już w Europie

Peglow jak na tak młodego piłkarza ma dość bogate CV. Z reprezentacją Brazylii do lat 17 zdobył na mundialu złoty medal. Podczas tego turnieju nowy nabytek Radomiaka strzelił dwa gole w meczu z Kanadą i zdobył jedną bramkę w konfrontacji z Włochami.

Skrzydłowy grał już w Europie. W przeszłości był zawodnikiem portugalskiego FC Porto i ukraińskiego Dnipro-1. Teraz o jego usługi starało się kilka klubów. Najbardziej konkretną ofertę miał z występującego w drugiej lidze brazylijskiej Guarani, ale ostatecznie 22-latek wybrał propozycję z Radomia.