• Piłkarz Lecha Poznań Mario Situm (L) i Lubomir Guldan (P) z KGHM Zagłębia Lubin
    1
    Starcie w Poznaniu pomiędzy czwartym w tabeli Lechem a liderem ekstraklasy Zagłębiem określane było jako hit 5. kolejki. Mecz czołowych zespołów mógł się podobać tylko w drugiej połowie, goście w końcówce spotkania dość szczęśliwie wyrównali, dzięki czemu utrzymali miano niepokonanej drużyny w tym sezonie.
  • Piłkarz Legii Warszawa Krzysztof Mączyński (P) cieszy się z gola z Arturem Jędrzejczykiem (L)
    1
    W inaugurującym piątą kolejkę ekstraklasy piłkarskiej piątkowym spotkaniu Legia Warszawa pokonała Piasta Gliwice 3:1 (1:0). Przed meczem uczczono zbliżające się święto Wojska Polskiego (15 sierpnia), a na trybunach zasiedli kombatanci.
  • Dariusz Mioduski
    1
    Właściciel i prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski w poniedziałkowy wieczór spotkał się z trenerem mistrzów Polski Jackiem Magierą i udzielił mu wsparcia. Ma to związek ze słabym początkiem sezonu w wykonaniu piłkarzy stołecznego zespołu.
  • Piłkarz Arki Gdynia Yannick Sambea (L) i Marcin Cebula (P) z Korony Kielce
    1
    W ostatnim meczu czwartej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Arka zremisowała na własnym stadionie z Koroną 0:0. Zdecydowanie bliżsi zwycięstwa, zwłaszcza w drugiej połowie, byli kielczanie, którzy nie wykorzystali jednak kilku świetnych okazji. W końcówce gospodarze, po czerwonej kartce dla Grzegorza Piesio, musieli radzić sobie w dziesiątkę.
  • Zawodnik Cracovii Kraków Piotr Malarczyk (P) i Mario Situm (L) z Lecha Poznań
    W meczu 4. kolejki ekstraklasy Lech Poznań pokonał na wyjeździe Cracovię 2:0. Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce, a bramki dla "Kolejorza" zdobyli wprowadzeni w drugiej połowie Kamil Jóźwiak i Christian Gytkjaer.
  • Zawodnik Jagiellonii Białystok Fiodor Cernych (L) i Patrik Mraz (P) z Sandecji Nowy Sącz
    1
    W starciu piłkarskiego wicemistrza Polski z beniaminkiem ekstraklasy lepszy okazał się ten drugi. Sandecja, która w pierwszych trzech kolejkach nie zdobyła gola, w Białymstoku trafiała do bramki aż czterokrotnie (w tym raz był to strzał samobójczy). Jagiellonia w ekstraklasie przegrała w Białymstoku po raz pierwszy w 2017 roku.
  • Zawodnik Bruk-Bet Termaliki Nieciecza Bartosz Śpiączka (góra) i bramkarz Arkadiusz Malarz (dół) z Legii Warszawa
    1
    1
    W pierwszej połowie mecz nie był ciekawym widowiskiem. Legia posiadała lekką przewagę, dłużej utrzymywała się przy piłce, ale swoje ataki rozgrywała zbyt wolno, aby zaskoczyć dobrze zorganizowaną obronę gospodarzy.
  • Zawodnicy Zagłębia Lubin cieszą się po strzelonej bramce Martina Nespora
    1
    Zagłębie pewnie wygrało i jest jedyną niepokonaną drużyną w ekstraklasie. Zwycięstwo zapewnia lubinianom pozycje lidera ekstraklasy przynajmniej do niedzieli, gdy Jagiellonia Białystok zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz.
  • Zawodnik Lechii Gdańsk Paweł Stolarski (L) i Szymon Żurawski (P) z Górnika Zabrze
    Górnik, który wygrał dwa spotkania na własnym stadionie, nie przejawiał respektu dla czwartej drużyny minionego sezonu. Co prawda na początku w Lechii aktywny był Sławomir Peszko, który po dyskwalifikacji po raz pierwszy zagrał w tym sezonie. Z lewym pomocnikiem biało-zielonych sporo problemów miał Adam Wolniewicz, ale to goście pierwsi mogli objąć prowadzenie.
  • Zawodnicy Piasta Gliwice Konstantin Vassiljev (L) i Mateusz Mak (2L) oraz Piotr Celeban (2P) ze Śląska Wrocław
    Piast Gliwice zremisował na swoim stadionie ze Śląskiem Wrocław w piątkowym meczu inaugurującym czwartą kolejkę piłkarskiej ekstraklasy i pozostaje bez zwycięstwa w sezonie.