Bramki dla zwycięzców na stadionie w Belo Horizonte zdobywali: Thomas Mueller (11 min.), Miroslav Klose (23. min.), Toni Kroos (24., 26. min., ) i Sami Khedira (29. min.), Andre Schuerrle (69., 79. min.). Honorowego gola dla Brazylii zdobył Oscar (90. min.).

Do przerwy drużyna Joachima Loewa prowadziła 5:0 i w drugiej połowie kontrolowała przebieg spotkania nie dając piłkarzom gospodarzy żadnych szans na odwrócenie losów tego spotkania.

Niemcy w finale zagrają ze zwycięzcą drugiego półfinału, w którym zagrają Argentyna i Holandia. Niemcy trzy razy zdobywali Puchar Świata - w 1954, 1974 i 1990 roku. Teraz będą mieli szansę na czwarty triumf na mundialu.

Miroslav Klose strzelając bramkę na 2:0 w meczu z Brazylią został najlepszym strzelcem w historii piłkarskich mistrzostw świata. To 16 gol niemieckiego piłkarza na czwartym turnieju. Pierwszą bramkę zdobył w 2002 roku na mistrzostwach świata w Korei i Japonii. Klose wyprzedził w tej klasyfikacji Brazylijczyka Ronaldo, który ma na koncie piętnaście trafień.

>>>Bazylia - Niemcy 1:7. Zobacz gole
Bramki: 0:1 Thomas Mueller (11), 0:2 Miroslav Klose (23), 0:3 Toni Kroos (24), 0:4 Toni Kroos (26), 0:5 Sami Khedira (29), 0:6 Andre Schuerrle (69), 0:7 Andre Schuerrle (79), 1:7 Oscar (90).
Żółta kartka - Brazylia: Dante.
Sędzia: Marco Rodriguez (Meksyk). Widzów 58 141.
Brazylia: Julio Cesar - Maicon, David Luiz, Dante, Marcelo - Oscar, Fernandinho (46. Paulinho), Luiz Gustavo, Bernard, Hulk (46. Ramires) - Fred (69. Willian).
Niemcy: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Jerome Boateng, Mats Hummels (46. Per Mertesacker), Benedikt Hoewedes - Bastian Schweinsteiger, Sami Khedira (76. Julian Draxler), Toni Kroos, Mesut Oezil - Thomas Mueller, Miroslav Klose (58. Andre Schuerrle).