Później jedna z największych gwiazd współczesnego futbolu opuściła starcie z Holandią (0:0). Francja i "Pomarańczowi" mają po cztery punkty, Austria - trzy, a tabelę zamyka Polska z zerowym dorobkiem.

Reklama

W odpowiednim czasie zobaczycie, czy zagra, czy nie. Wszystko zmierza we właściwym kierunku, wraca do pełni zdrowia po tym uderzeniu, opuchlizna z dnia na dzień jest coraz mniejsza. Przyzwyczaja się do maski. Czuje się dobrze - powiedział Deschamps w telewizyjnym programie "French Telefoot".

Francja strzeliła tylko jedną bramkę

W trzech ostatnim spotkaniach Francja zdobyła tylko jedną bramkę - samobójczego gola w meczu z Austrią strzelił Maximilian Woeber. Media i eksperci biją na alarm z powodu słabej skuteczności, która - zdaniem niektórych - jest jeszcze gorsza, gdy w drużynie brakuje Mbappe.

Zaplanowałem skład, który zapewni nam awans (do 1/8 finału - PAP) i najlepsze możliwe zakończenie fazy grupowej. Mamy nadzieję, że niektórzy piłkarze będą się szybciej regenerować. Interpretujcie to jak chcecie - dodał Deschamps, który unikał konkretnych odpowiedzi.

"Lekarz raczej nie da mu wyboru"

Reklama

Obrońca "Trójkolorowych" Jonathan Clauss zapewnił, że mimo kontuzji Mbappe nie obniżył lotów. Kiedy był na boisku (podczas treningu - PAP), starał się ze wszystkich sił, przyzwyczaił się do maski i zdobył bramkę - relacjonował. Z kolei pomocnik Aurelien Tchouameni dodał: Sądzę, że zależy mu, żeby zagrać w następnym meczu. Wolałby pewnie wystąpić bez maski, ale lekarz raczej nie da mu wyboru.

Polska, która we wtorek zakończy udział w turnieju niezależnie od wyniku, zmierzy się z Francją o godzinie 21 w Dortmundzie.