W 12. minucie australijskiego bramkarza pokonał Alexis Sanchez, dwie minuty później ten sam piłkarz podał do Valdivii, który z kilkunastu metrów trafił w "okienko". Australijczycy odpowiedzieli pod koniec pierwszej połowy. W 35. minucie kontaktowego gola strzałem głową zdobył Cahill. Trzy minuty później ten sam zawodnik strzelał z prawej strony, ale trafił w chilijskiego bramkarza.

Siedem minut po przerwie mógł być remis, ale sędzia nie uznał bramki Cahilla odgwizdując spalonego. Potem mecz stał się wyrównany, oba zespoły miały swoje szanse. W doliczonym czasie gola strzelić udało się Chilijczykom. Beausejour strzałem zza pola karnego w prawy dolny róg australijskiej bramki ustalił wynik meczu na 3:1.

>>>Chile - Australia 3:1 (2:1). Zobacz gole
Bramki: Sanchez (12), Valdivia (14), Beausejour (90) - Cahill (35)
Żółte kartki: Aranguiz (86) - Cahill (44), Jedinak (58), Milligan (67)
Chile: Claudio Bravo - Gary Medel, Gonzalo Jara, Eugenio Mena - Mauricio Isla, Charles Aranguiz, Arturo Vidal (60 Felipe Gutierrez), Marcelo Diaz - Jorge Valdivia (68 Jean Beausejour), Alexis Sanchez, Eduardo Vargas (87 Mauricio Pinilla). Trener: Jorge Sampaoli
Australia: Mat Ryan - Ivan Franjic (49 Ryan McGowan), Matthew Spiranovic, Alex Wilkinson, Jason Davidson - Mark Bresciano (78 James Troisi), Mile Jedinak, Mark Milligan - Tommy Oar (69 Ben Halloran), Mathew Leckie, Tim Cahill. Trener: Ange Postecoglou
Sędzia: Noumandiez Doue (Wybrzeże Kości Słoniowej).