Przez całe spotkanie Kolumbia kontrolowała grę, a mecz ułożył się znakomicie po myśli drużyny z Ameryki Południowej, która dzięki objęciu prowadzenia na początku, mogła sobie pozwolić na swobodną grę. Akcje Kolumbii stały przed meczem wyżej, drużyna zajmowała lepszą pozycję w rankingu FIFA w którym aktualnie jest na ósmej pozycji, Grecja natomiast jest w nim na dwunastym miejscu. Los Cafeteros wystąpili wprawdzie bez swojej największej gwiazdy Radamela Falcao, który nie zdążył wyleczyć kontuzji na czas mistrzostw świata, ale reprezentacja która zajęła drugie miejsce w eliminacjach MŚ swojej strefy pokazała, że ma ogromny potencjał w ofensywie, a gole mogą strzelać też obrońcy czy pomocnicy.

Reklama

Kolumbia prowadzi w Grupie C z dorobkiem 3 punktów, na drugim miejscu są Wybrzeże Kości Słoniowej i Japonia, które zagrają ze sobą o 3 w nocy, a tabelę zamyka Grecja.

>>>Kolumbia - Grecja 3:0. Zobacz gole
Kolumbia: David Ospina, Mario Yepes, Cristian Zapata, Pablo Armero (74'Santiago Arias), Juan Zuniga, Abel Aguilar (69' Alexander Mejia) Juan Cuadrado, James Rodriguez, Carlos Sanchez, Teofilo Gutierez (76' Jackson Martinez), Victor Ibarbo.
Grecja: Orestis Karnezis, Vassilis Torosidis, Sokratis Papasthathopoulos, Kostas Manolas, Jose Holebas, Dimitris Salpingidis (57'Ioannis Fetfatzidis), Giorgos Katsouranis, Yannis Maniatis, Panagiotis Kone (78' Georgios Karagounis) , Giorgos Samaras, Theofanis Gekas (64' Konstantinos Mitroglou ).
Kartki: Carlos Sanchez (Kol), Sokratis Papastathopoulos (Gre), Dimitrios Salpingidis (Gre).
Sędzia: Serb Milorad Mazić