Proszę państwa, z niezależnych od TVP powodów skoki nie cieszyły się ostatnio może wielkim zainteresowaniem, ale wróciły do domu i od razu jest efekt - powiedział na antenie TVP Przemysław Babiarz, komentując konkurs skoków narciarskich w Pekinie.

Reklama

Nawiązał w ten sposób do tego, że prawa do transmisji ma pucharu świata w skokach ma TVN - grupa Discovery, która wygrała walkę o nie z TVP. A w tym sezonie nasi skoczkowie nie odnotowali dobrych występów w walce o puchar.

Wpis Kurskiego

Potem głos na Twitterze zabrał też prezes TVP, Jacek Kurski.

"Sami Państwo widzieli co się stało. Kiedy tylko skoki wróciły do Telewizji Polskiej natychmiast przyszły też sukcesy Polaków Mamy medal igrzysk olimpijskich dla Polski! 2 Polaków w szóstce, 4 w rundzie finałowej. Brawo polscy skoczkowie, brawo Dawid Kubacki! Bądźmy razem z TVP" - napisał Kurski.

Obaj panowie zapomnieli dodać, że sukces Kubackiego był pokazywany także w Eurosporcie, który to kanał, tak jak TVN, należy do grupy Discovery.

Burza w internecie

Słowa Babiarza i wpis Kurskiego wywołały lawinę komentarzy na Twitterze.

"The bill. 2 mld zł rocznie z to płacimy" - napisała Katarzyna Lubnauer.

"Panie Babiarz, na szczęście sukcesy i porażki naszych sportowców nie zależą od podmiotu transmitującego zawody. Na szczęście dla TVP. Pocieszające jest, że zmagania olimpijczyków można oglądać również bez idiotycznych komentarzy przełączając kanał lub wyłączając dźwięk" - napisał Marek Belka.

"Do kiedy nie powie, że to Jacek Kurski wręczy medale śpię" - skomentował to z kolei Janusz Piechociński.

Głos zabrała też Joanna Lichocka z PiS. "Skoki wróciły do domu i od razu mamy efekt - Przemysław Babiarz w relacji w TVP. W samo sedno:) Brąz dla Dawida Kubackiego ! Brawo" - napisała