Z niedzielnych spotkań najciekawiej zapowiadało się starcie Szwedów z Finami. Obydwa zespoły miały na swoim koncie po dwie wygrane i zwycięzca zapewniał sobie pierwsze miejsce w grupie C. W drugiej tercji Szwedzi wykorzystali trzy okresy gry w przewadze liczebnej i objęli prowadzenie 3:0. Finowie jednak nie poddawali się i w ostatniej części zdobyli dwie bramki, podczas gdy zawodnik rywala przebywał na ławce kar, a niepełna trzy minuty przed końcem doprowadzili do remisu i dogrywki. W niej zwycięstwo 4: 3 zapewnił ekipie "Suomi" Hari Pesonen. Szwedom wywalczony punkt także dał awans do ćwierćfinału, gdyż spośród zespołów, które zajęły drugie miejsce w grupach mieli najlepszy bilans.

W drugim meczu tej grupy Słowacja, która w olimpijskich kwalifikacjach pokonała Polskę, odniosła pierwsze zwycięstwo wygrywając 5: 2 z Łotwą.

W meczach grupy A nie było niespodzianek. Amerykanie mieli trochę problemów z pokonaniem wicemistrzów olimpijskich sprzed czterech lat – Niemców, ale ostatecznie wygrali 3:2. Z kolei Kanada łatwo rozprawiła się z Chinami 5:0.

We wtorkowych barażach o awans do ćwierćfinału Czechy zmierzą się ze Szwajcarią, Dania z Łotwą, Kanada z Chinami i Słowacja z Niemcami.

Wyniki

grupa A

Chiny – Kanada 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

USA – Niemcy 2:3 (1:1, 1:1)

tabela
(mecze, punkty, zwycięstwa, zwyc.po dogr./kar., porażki po dogr./kar., porażki, różnica bramek)

1. USA 3 9 3 0 0 0 15:4
2. Kanada 3 6 2 0 0 1 12:5
3. Niemcy 3 3 1 0 0 2 6:10
4. Chiny 3 0 0 0 0 3 2:16