Prowadzenie gościom zapewnił tuż przed przerwą 37-letni napastnik Genoi Goran Pandev. W 63. minucie wyrównał z rzutu karnego Ilkay Guendogan, ale pięć minut przed końcem zwycięstwo Macedończykom zapewnił Elif Elmas.

Reklama

"Blamaż" - oceniła występ mistrzów świata z 2014 roku niemiecka agencja prasowa dpa.

"W tej chwili nie przychodzą mi do głowy żadne słowa, którymi można by wytłumaczyć to, co się stało. Nie mieliśmy prawa przegrać" - podkreślił Guendogan, a selekcjoner Joachim Loew przyznał: "Jesteśmy ogromnie rozczarowani".

Od meczu 4:4 ze Szwecją 16 października 2012 do środy ekipa Loewa, który zapowiedział już rozstanie z drużyną narodową po mistrzostwach Europy, wygrała kolejnych 17 spotkań kwalifikacji MŚ. Ostatniej porażki Niemcy doznali natomiast w 2001 roku, kiedy ulegli Anglikom 1:5.

Zupełnie inne nastroje po ostatnim gwizdku panowały w ekipy z Bałkanów.

"Moi zawodnicy zasłużyli na miano bohaterów" - powiedział trener Igor Angelovski, który zwycięstwo zadedykował swoim dzieciom.

Reklama

W grupie J po trzech kolejkach meczów prowadzi nieoczekiwanie... Armenia, która ma komplet dziewięciu punktów, po wygranych z Lichtensteinem (1:0), Islandią (2:0) i Rumunią (3:2).

Wyniki i tabele eliminacji mistrzostw świata w strefie UEFA:

GRUPA I

środa, 31 marca
San Marino - Albania 0:2 (0:0)
Andora - Węgry 1:4 (0:1)
Anglia - Polska 2:1 (1:0)


niedziela, 28 marca
Albania - Anglia 0:2 (0:1)
San Marino - Węgry 0:3 (0:1)
Polska - Andora 3:0 (1:0)


czwartek, 25 marca
Andora - Albania 0:1 (0:1)
Węgry - Polska 3:3 (1:0)
Anglia - San Marino 5:0 (3:0)


tabela:
M Z R P gole pkt
1. Anglia 3 3 0 0 9-1 9
2. Węgry 3 2 1 0 10-4 7
3. Albania 3 2 0 1 3-2 6
4. Polska 3 1 1 1 7-5 4
5. Andora 3 0 0 3 1-8 0
6. San Marino 3 0 0 3 0-10 0






GRUPA B

środa, 31 marca
Grecja - Gruzja 1:1 (0:0)
Hiszpania - Kosowo 3:1 (2:0)

niedziela, 28 marca
Gruzja - Hiszpania 1:2 (1:0)
Kosowo - Szwecja 0:3 (0:2)

czwartek, 25 marca
Szwecja - Gruzja 1:0 (1:0)
Hiszpania - Grecja 1:1 (1:0)

1. Hiszpania 3 2 1 0 6-3 7
2. Szwecja 2 2 0 0 4-0 6
3. Grecja 2 0 2 0 2-2 2
4. Gruzja 3 0 1 2 2-4 1
5. Kosowo 2 0 0 2 1-6 0



GRUPA C

środa, 31 marca
Litwa - Włochy 0:2 (0:0)
Irlandia Płn. - Bułgaria 0:0

niedziela, 28 marca
Bułgaria - Włochy 0:2 (0:1)
Szwajcaria - Litwa 1:0 (1:0)

czwartek, 25 marca
Bułgaria - Szwajcaria 1:3 (0:3)
Włochy - Irlandia Płn. 2:0 (2:0)

1. Włochy 3 3 0 0 6-0 9
2. Szwajcaria 2 2 0 0 4-1 6
3. Irlandia Płn. 2 0 1 1 0-2 1
4. Bułgaria 3 0 1 2 1-5 1
5. Litwa 2 0 0 2 0-3 0



GRUPA F

środa, 31 marca
Mołdawia - Izrael 1:4 (1:1)
Szkocja - Wyspy Owcze 4:0 (1:0)
Austria - Dania 0:4 (0:0)


niedziela, 28 marca
Dania - Mołdawia 8:0 (5:0)
Izrael - Szkocja 1:1 (1:0)
Austria - Wyspy Owcze 3:1 (3:1)


czwartek, 25 marca
Izrael - Dania 0:2 (0:1)
Mołdawia - Wyspy Owcze 1:1 (1:0)
Szkocja - Austria 2:2 (0:0)


1. Dania 3 3 0 0 14-0 9
2. Szkocja 3 1 2 0 7-3 5
3. Izrael 3 1 1 1 5-4 4
4. Austria 3 1 1 1 5-7 4
5. Wyspy Owcze 3 0 1 2 2-8 1
6. Mołdawia 3 0 1 2 2-13 1




GRUPA J

środa, 31 marca
Armenia - Rumunia 3:2 (0:0)
Liechtenstein - Islandia 1:4 (0:2)
Niemcy - Macedonia Płn. 1:2 (0:1)


niedziela, 28 marca
Armenia - Islandia 2:0 (0:0)
Macedonia Płn. - Liechtenstein 5:0 (1:0)
Rumunia - Niemcy 0:1 (0:1)


czwartek, 25 marca
Liechtenstein - Armenia 0:1 (0:0)
Rumunia - Macedonia Płn. 3:2 (1:0)
Niemcy - Islandia 3:0 (2:0)


1. Armenia 3 3 0 0 6-2 9
2. Macedonia Płn. 3 2 0 1 9-4 6
3. Niemcy 3 2 0 1 5-2 6
4. Rumunia 3 1 0 2 5-6 3
5. Islandia 3 1 0 2 4-6 3
6. Liechtenstein 3 0 0 3 1-10 0




GRUPA D

środa, 31 marca
Bośnia i Hercegowina - Francja 0:1 (0:0)
Ukraina - Kazachstan 1:1 (1:0)

niedziela, 28 marca
Kazachstan - Francja 0:2 (0:2)
Ukraina - Finlandia 1:1 (0:0)

środa, 24 marca
Finlandia - Bośnia i Hercegowina 2:2 (0:0)
Francja - Ukraina 1:1 (1:0)

1. Francja 3 2 1 0 4-1 7
2. Ukraina 3 0 3 0 3-3 3
3. Finlandia 2 0 2 0 3-3 2
4. Bośnia i Herc. 2 0 1 1 2-3 1
5. Kazachstan 2 0 1 1 1-3 1



GRUPA A

wtorek, 30 marca
Azerbejdżan - Serbia 1:2 (0:1)
Luksemburg - Portugalia 1:3 (1:1)

sobota, 27 marca
Serbia - Portugalia 2:2 (0:2)
Irlandia - Luksemburg 0:1 (0:0)

środa, 24 marca
Serbia - Irlandia 3:2 (1:1)
Portugalia - Azerbejdżan 1:0 (1:0); mecz Turynie

1. Portugalia 3 2 1 0 6-3 7
2. Serbia 3 2 1 0 7-5 7
3. Luksemburg 2 1 0 1 2-3 3
4. Irlandia 2 0 0 2 2-4 0
5. Azerbejdżan 2 0 0 2 1-3 0



GRUPA E

wtorek, 30 marca
Walia - Czechy 1:0 (0:0)
Belgia - Białoruś 8:0 (4:0)

sobota, 27 marca
Białoruś - Estonia 4:2 (1:1)
Czechy - Belgia 1:1 (0:0)

środa, 24 marca
Estonia - Czechy 2:6 (1:4); mecz w Lublinie
Belgia - Walia 3:1 (2:1)

1. Belgia 3 2 1 0 12-2 7
2. Czechy 3 1 1 1 7-4 4
3. Walia 2 1 0 1 2-3 3
4. Białoruś 2 1 0 1 4-10 3
5. Estonia 2 0 0 2 4-10 0



GRUPA G

wtorek, 30 marca
Gibraltar - Holandia 0:7 (0:1)
Czarnogóra - Norwegia 0:1 (0:1)
Turcja - Łotwa 3:3 (2:1)


sobota, 27 marca
Czarnogóra - Gibraltar 4:1 (2:1)
Holandia - Łotwa 2:0 (1:0)
Norwegia - Turcja 0:3 (0:2); mecz w Maladze


środa, 24 marca
Turcja - Holandia 4:2 (2:0)
Gibraltar - Norwegia 0:3 (0:2)
Łotwa - Czarnogóra 1:2 (1:1)


1. Turcja 3 2 1 0 10-5 7
2. Holandia 3 2 0 1 11-4 6
3. Czarnogóra 3 2 0 1 6-3 6
4. Norwegia 3 2 0 1 4-3 6
5. Łotwa 3 0 1 2 4-7 1
6. Gibraltar 3 0 0 3 1-14 0




GRUPA H

wtorek, 30 marca
Cypr - Słowenia 1:0 (1:0)
Słowacja - Rosja 2:1 (1:0)
Chorwacja - Malta 3:0 (0:0)


sobota, 27 marca
Rosja - Słowenia 2:1 (2:1)
Chorwacja - Cypr 1:0 (1:0)
Słowacja - Malta 2:2 (0:2)


środa, 24 marca
Malta - Rosja 1:3 (0:2)
Cypr - Słowacja 0:0
Słowenia - Chorwacja 1:0 (1:0)


1. Chorwacja 3 2 0 1 4-1 6
2. Rosja 3 2 0 1 6-4 6
3. Słowacja 3 1 2 0 4-3 5
4. Cypr 3 1 1 1 1-1 4
5. Słowenia 3 1 0 2 2-3 3
6. Malta 3 0 1 2 3-8 1