Niemcy, osłabieni brakiem bramkarza Manuela Neuera (grypa żołądkowa), wygrali z Włochami po raz pierwszy od 21 lat. Z kolei dla Italii to czwarte kolejne spotkanie bez zwycięstwa - poprzednio 1:3 z Belgią, 2:2 z Rumunią i 1:1 z Hiszpanią.

>>>Niemcy - Włochy 4:1. Zobacz gole

Do przerwy bramki dla gospodarzy zdobyli Toni Kroos i po strzale głową Mario Goetze, a udział przy obu trafieniach miał Thomas Mueller.

W drugiej połowie Niemcy nie zwalniali tempa. Na 3:0 po ładnej akcji Juliana Draxlera podwyższył Jonas Hector, a w 75. minucie gola z rzutu karnego strzelił Mesut Oezil; "jedenastka" została podyktowana za faul Gianluigiego Buffona na Sebastianie Rudym.

Włosi odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. W końcówce spotkania bramkę strzałem z dystansu, po drodze był jeszcze rykoszet, zdobył Stephan El Shaarawy.

To był dobry mecz. Wszyscy zawodnicy wypełnili swoje zadanie, byli bardzo zdyscyplinowani - przyznał trener Joachim Loew.

Niemcy - Włochy 4:1 (2:0)
Bramki: Toni Kroos (24), Mario Goetze (45), Jonas Hector (59), Mesut Oezil (75-karny) - Stephan El Shaarawy (83).
Skład reprezentacji Niemiec: Marc-Andre ter Stegen - Antonio Ruediger, Shkodran Mustafi, Mats Hummels, Jonas Hector (85-Matthias Ginter) - Sebastian Rudy, Toni Kroos (90-Christoph Kramer) - Thomas Mueller (70-Emre Can), Mesut Oezil, Julian Draxler (85-Kevin Volland) - Mario Goetze (61-Marco Reus).