Biało-czerwoni, według Holendrów, zajmą drugie miejsce w grupie C (73 procent szans). Za Niemcami, a przed Ukrainą, która także wyjdzie z grupy. Ostatnie miejsce w tej stawce jest prognozowane dla Irlandii Północnej.

Reklama

Zgodnie z analizą tej firmy Polska poradzi sobie także w 1/8 finału, a w ćwierćfinale zmierzy się z Hiszpanią. Tutaj jednak górą powinni być - według prognoz - obrońcy tytułu, których szanse w starciu z biało-czerwonymi wynoszą procentowo 68-32.

W finale zmierzą się Hiszpanie z Francuzami. Lepsi, zgodnie z prognozami, mają być "Trójkolorowi" (procentowo 62-38).

Infostrada Sports (nowa nazwa to Gracenote) jest holenderską firmą zajmującą się analizą danych dotyczących sportu. M.in. zamieszcza regularnie olimpijskie prognozy.

Reklama

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis.

Podopieczni Adama Nawałki swój pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca - z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w podparyskim Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

W Euro 2016 po raz pierwszy w historii wystąpią 24 drużyny. Do 1/8 finału awansują zespoły, które zajmą pierwsze i drugie pozycje w sześciu grupach, a także cztery najlepsze z trzecich miejsc.