Ze strefy azjatyckiej bezpośrednio na mundial zakwalifikowały się: Iran, Korea Południowa, Arabia Saudyjska i Japonia. Australia i ZEA zajęły trzecie miejsca w swoich grupach eliminacyjnych, co oznaczało, że zmierzą się w barażu na neutralnym terenie.

Reklama

"Kangury" objęły prowadzenie w 53. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Jackson Irvine. W 57. był już jednak remis, a do wyrównania doprowadził urodzony w Brazylii Caio Canedo. Zwycięstwo Australii zapewnił pomocnik Eintrachtu Frankfurt Ajdin Hrustic (84.).

Zwycięzca poniedziałkowego spotkania z Peru, które również rozegrane zostanie w Ar-Rajjan, awansuje do mistrzostw świata. Dzień później na tym samym stadionie odbędzie się drugi baraż interkontynentalny, pomiędzy Kostaryką i Nową Zelandią.

Zwycięzca decydującego spotkania z 13 czerwca (Peru lub Australia) dołączy do grupy D mundialu z mistrzem świata - Francją, Danią oraz Tunezją. Z kolei triumfator barażu z 14 czerwca (Kostaryka lub Nowa Zelandia) zostanie przyporządkowany do grupy E, gdzie są już Hiszpania, Niemcy i Japonia.

Mundial w Katarze odbędzie się od 21 listopada do 18 grudnia.

Polscy piłkarze wystąpią w grupie C - z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską.

Baraże o awans na mundial:

7 czerwca
Zjednoczone Emiraty Arabskie - Australia 1:2 (0:0)

13 czerwca (zwycięzca uzyska awans)
Peru - Australia (godz. 20.00, Ar-Rajjan)

14 czerwca (zwycięzca uzyska awans)
Kostaryka - Nowa Zelandia (godz. 20.00, Ar-Rajjan)