Obaj tenisiści rywalizowali ze sobą po raz czwarty i dopiero pierwszy raz Chorwat okazał się lepszy.

Rosjanin, niedawny lider światowego rankingu tenisistów, zmagał się wiosną z kłopotami zdrowotnymi, ale jego porażka z Cilicem to niespodzianka. Zwłaszcza w takich rozmiarach. W drodze do 1/8 finału Miedwiediew spisywał się świetnie, nie stracił żadnego seta, a każdy z meczów wygrywał pewnie. W poniedziałkowy wieczór uległ jednak szybko - po godzinie i 45 minutach - rozstawionemu z numerem 20. rywalowi.

Chorwat, który we wrześniu skończy 34 lata, to triumfator US Open z 2014 roku. W ćwierćfinale rywalem Cilica będzie kolejny Rosjanin, rozstawiony z "siódemką" Andriej Rublow.

Na 1/8 finału swój udział w turnieju zakończył w poniedziałek Hubert Hurkacz. Polski tenisista przegrał z Norwegiem Casperem Ruudem 2:6, 3:6, 6:3, 3:6.

Wyniki poniedziałkowych meczów 1/8 finału mężczyzn turnieju tenisowego French Open w Paryżu:

Casper Ruud (Norwegia, 8) - Hubert Hurkacz (Polska, 12) 6:2, 6:3, 3:6, 6:3
Holger Rune (Dania) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) 7:5, 3:6, 6:3, 6:4
Andriej Rublow (Rosja, 7) - Jannik Sinner (Włochy, 11) 1:6, 6:4, 2:0 i krecz Sinnera
Marin Cilic (Chorwacja, 20) - Daniił Miedwiediew (Rosja, 2) 6:2, 6:3, 6:2