Bilans przemawia na korzyść Świątek

Świątek i Keys dotychczas na korcie spotkały się ze sobą sześć razy. Cztery pojedynki wygrała Polka, dwa razy triumfowała Amerykanka. Ostatnio panie zmierzyły się ze sobą w półfinale tegorocznego Australian Open, w którym Keys pokonała Świątek w trzech setach 5:7, 6:1, 7:6 (10-8).

Reklama

Trwa ładowanie wpisu

Trudna droga Świątek do ćwierćfinału

Świątek turniej w Madrycie zaczęła od drugiej rundy. W pierwszej miała wolny los. W drodze do ćwierćfinału pokonała kolejno Alexandrę Ealę i Dianę Sznajder. Oba mecze nie były dla wiceliderki łatwe.

Polska tenisistka do awansu zarówno w spotkaniu z 19-letnią Filipinką i o dwa lata starszą Rosjanką potrzebowała trzech setów.

Świątek ostatnią Polką w Madrycie

Świątek jest ostatnią z polskich tenisistek, która pozostałą w rywalizacji w stolicy Hiszpanii. Wcześniej w trzeciej rundzie odpadła Magdalena Fręch (nr 27.), która przegrała z rozstawioną z "siódemką" Rosjanką Mirrą Andriejewą 5:7, 3:6. Na drugiej rundzie udział w turnieju zakończyła Magda Linette, która uległa Greczynce Marii Sakkari 6:7 (5-7), 3:6. W kwalifikacjach odpadła natomiast Maja Chwalińska

Ponadto w sobotę porażki w pierwszej rundzie gry podwójnej poniosły Linette w parze ze Słowaczką Rebeccą Sramkovą oraz Katarzyna Piter, która partnerowała Rumunka Monica Niculescu.