Dwaj pozostali Polacy startujący w klasie Unlimited Maciej Pospieszyński i Stanisław Makula zajęli odpowiednio szóste i piętnaste miejsce.

Reklama

Jerzy Makula, prócz złotego medalu za klasyfikację łączną, wywalczył jeszcze trzy medale w poszczególnych konkurencjach. Złoty uzyskał za wygranie drugiego programu nieznanego, a srebrny za drugie miejsce w programie znanym. Ponadto odebrał też srebrny medal za klasyfikację łączną obu wiązanek nieznanych.

W mistrzostwach prowadzono też punktację drużynową. Wygrał ją polski zespół, medali jednak nie przyznano, bowiem startowały tylko cztery drużyny, a regulamin wymaga uczestnictwa w MŚ minimum sześciu.

30 uczestników mistrzostw startowało na szybowcach polskiej konstrukcji i produkcji - Swift, lub MDM-Fox, a tylko sześciu na innych.

Makula mistrzostwo świata wywalczył po raz siódmy. Jest od lat jednym z najlepszych pilotów w akrobacji szybowcowej. Na koncie ma około 2550 lotów akrobacyjnych. Zawodowo kapitan Boeinga 767, pilot-instruktor w PLL LOT, pilot general aviation. Uhonorowany Medalem Stulecia Międzynarodowej Federacji Lotniczej za działalność na rzecz popularyzacji sportów lotniczych.

Reklama

Zdobył wiele tytułów i nagród. Jest też czterokrotnym srebrnym medalistą MŚ, ośmiokrotnym drużynowym mistrzem świata, trzykrotnym mistrzem Europy i wielokrotnym mistrzem Polski.

Po rocznej przerwie w startach, podczas której sprawował funkcję członka międzynarodowego jury w imprezach w akrobacji szybowcowej, powrócił do startów w zawodach. Od grudnia ubiegłego roku pełni również obowiązki trenera kadry narodowej polskich zawodników.