Na Estadio Beira-Rio w Porto Alegre „Trójkolorowi” prowadzenie objęli tuż przed przerwą - w 44. minucie rzut karny wykorzystał Karim Benzema.

Wcześniej Wilson Palacios faulował w „szesnastce” Paula Pogbę, dla honduraskiego obrońcy to było drugie przewinienie „ocenione” przez sędziego na żółtą kartkę i musiał on opuścić boisko.

Tuż po przerwie było 2:0 - piłka po strzale Benzemy najpierw trafiła w słupek, następnie odbiła się ręki honduraskiego bramkarza i wpadła do bramki. O tym, że piłka przekroczyła linię bramkową, przekonała technika „goal line”, wykorzystywana po raz pierwszy w mistrzostwach świata.

Benzema zdobył trzecią bramkę w 72. minucie, francuski napastnik pokonał Vallaradesa silnym strzałem z ostrego kąta, z ok. 15 metrów.

W zespole Hondurasu wystąpiło dwóch piłkarzy znanych z polskich boisk - Carlos Costly to były gracz GKS Bełchatów, zaś Osman Chavez jest zawodnikiem Wisły Kraków, obecnie występuje na zasadzie wypożyczenia w jednym klubów chińskich.

>>>Francja - Honduras 3:0 (1:0). Zobacz gole
Bramki: Karim Benzema (44. min. z karnego; 72. min.); Noel Vallarades (48 min., samobójcza)
Żółte kartki: Patrice Evra, Paul Pogba, Yohan Cabaye (wszyscy Francja) - Wilson Palacios, Boniek Garcia, Luis Garrido (wszyscy Honduras)
Czerwona kartka: Wilson Palacios (Honduras, 43. min.)
Sędziował: Sandro Meira Ricci (Brazylia)
Widzów: 40.000
Francja: Hugo Lloris, Mathieu Debuchy, Raphael Varane, Mamadou Sakho, Patrice Evra, Yohan Cabaye (65; Rio Mavuba), Paul Pogba (57; Moussa Sissoko), Blaise Matuidi, Mathieu Valbuena, Karim Benzema, Antoine Griezmann.
Honduras: Noel Valladares, Victor Bernardez (46; Osman Chavez), Maynor Figueroa, Wilson Palacios, Emilio Izaguirre, Jerry Bengtson (46; Boniek Garcia), Carlos Costly, Roger Espinoza, Andy Najar (58; Jorge Claros), Luis Garrido, Brayan Beckeles.

W pierwszym niedzielnym meczu grupy E Szwajcaria wygrała 2:1 z Ekwadorem. Liderem grupy po pierwszej serii gier jest Francja - „Trójkolorowi” oraz Helweci mają po 3 punkty. Ekwador i Honduras zajmują odpowiednio trzecie oraz czwarte miejsce, pozostają bez punktów.

W kolejnych meczach - Francuzi spotkają się ze Szwajcarami, Honduras zagra z zespołem Ekwadoru. Oba te mecze zostaną rozegrane w piątek, 20 czerwca.