Tuluza to nie tylko technologia i architektura. Obowiązkowym punktem programu dla turystów jest również Canal du Midi (Kanał Południowy), który łączy przepływającą w pobliżu miasta rzekę Garonnę z Morzem Śródziemnym. Kanał trafił na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Reklama

Osoby, które bardziej ciągnie do nowoczesności niż do natury, powinny za to zobaczyć park lotniczy Toulouse-Lasbordes, w którym zlokalizowane jest m.in. muzeum podróży kosmicznych. Odwiedzający mają np. możliwość wczucia się w skórę astronauty spacerującego po księżycu.

Toulouse Football Club, nazywany zwykle po prostu Toulouse lub TFC, powstał w 1937 roku. Jedyne ważne trofeum wywalczył w 1957 roku, gdy sięgnął po Puchar Francji.

Podobnie jak inne kluby w kraju, TFC przechodził w połowie XX wieku poważne problemy finansowe. Przez wiele lat nie było go w ekstraklasie, a status profesjonalnego zespołu odzyskał dopiero pod koniec lat 70.

W 1986 ekipa z Tuluzy grała w Pucharze UEFA, eliminując z niego Napoli z Diego Maradoną w składzie. To jego największy sukces na arenie europejskiej.

Tuluza - region: Midi-Pireneje mieszkańców: 440 000 stadion: Stadium de Toulouse pojemność: 33 000

słynni piłkarze związani z Tuluzą: Fabien Barthez (ur. w 1971 r.) - wychowanek Toulouse, bramkarz reprezentacji Francji, która zdobyła mistrzostwo świata w 1998 i Europy w 2000 roku, triumfator Ligi Mistrzów w barwach Olympique Marsylia w 1993 roku.
Andre-Pierre Gignac (1985) - król strzelców francuskiej ekstraklasy w 2009 roku (24 bramki), reprezentant Francji.
Moussa Sissoko (1989) - rozpoczął seniorską karierę w Toulouse, gdzie występował w latach 2007-2013, obecnie piłkarz Newcastle United, reprezentant Francji.