Arek Milik przyjechał już wczoraj wieczorem, zaś we wtorek jako pierwszy w hotelu Bryza zameldował się Przemek Tytoń. Do godzin wczesnopopołudniowych kadra będzie już w oczekiwanym 23-osobowym składzie; najpóźniej planowany jest przyjazd Thiago Cionka (Palermo) - powiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

To oznacza, że w Juracie będzie m.in. Piotr Zieliński, który niebawem ma podpisać kontrakt z Liverpoolem. Ostatnie dwa sezony spędził na wypożyczeniu w Empoli.

Selekcjoner Adam Nawałka na nadmorskie zgrupowanie, które ma regeneracyjny charakter, powołał 28 zawodników, ale już wcześniej było wiadomo, że w Juracie nie pojawią się Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Grzegorz Krychowiak (Sevilla), Bartosz Salamon (Cagliari) i Maciej Rybus (Terek Grozny).

Najbardziej zapracowany w najbliższych dniach będzie Krychowiak, którego czeka w środę w Bazylei finał Ligi Europy z Liverpoolem, a w niedzielę w Madrycie potyczka z mistrzem kraju Barceloną o Puchar Hiszpanii. W sobotę zaś Lewandowski i Piszczek zmierzą się w Berlinie w finale Pucharu Niemiec. Salamon i Rybus dostali wolne od szkoleniowca reprezentacji.

Reklama

Na wtorek zaplanowana jest odprawa, zaś pierwszy trening odbędzie się w środę o 11 w pobliskiej Jastarni.

Pogoda jest zmienna, jak w całej Polsce, czyli i wietrznie, i z przelotnymi deszczami - dodał przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Reklama

W Juracie chłopaki mają się zresetować fizycznie i mentalnie, dlatego największy akcent postawiliśmy na aktywny wypoczynek. W planie jest również sporo różnych pozafutbolowych aktywności - zapewnił Nawałka podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Po zgrupowaniu nad Bałtykiem, zawodnicy przemieszczą się do Arłamowa, gdzie od 23 do 31 maja odbędzie się drugi obóz. Tam też 30 maja trener biało-czerwonych poda ostateczną, 23-osobową kadrę na mistrzostwa Europy.

Na początku kolejnego miesiąca Polacy rozegrają dwa ostatnie mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca - z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.