Szkoleniowiec w poniedziałek ogłosi 23-osobową kadrę. To oznacza, że czterech graczy zostanie w Polsce.

Reklama

Pomiędzy zgrupowaniami trochę odpocząłem, ponieważ miałem okazję spędzić jeden dzień z rodziną. Teraz skupiamy się na walce o miejsce w drużynie, bo każdy chce znaleźć się w 23-osobowej drużynie. Pierwszy raz jestem w Bieszczadach. Mamy tu świetne warunki do pracy – powiedział Karol Linetty z Lecha Poznań.

We wtorek i środę biało-czerwoni trenowali dwa razy dziennie. Od czwartku zajęcia są tylko po południu.

Trener na pewno ma bieżące informacje odnośnie naszej dyspozycji. Jestem pewny, że intensywność zajęć jest dostosowana do każdego zawodnika i treningi są odpowiednio dozowane. Wszystko po to, aby jak najlepiej zaprezentować się w dwóch ostatnich meczach kontrolnych, a potem we Francji – ocenił Bartosz Kapustka z Cracovii.

Zapewnił, że po zakończeniu sezonu jest w stu procentach gotowy do turnieju we Francji.

Nie muszę trenować indywidualnie. Bardzo dobrze się czuję i jestem gotowy, aby w pełni uczestniczyć w każdym treningu. Jednak sztab szkoleniowy na pewno będzie podejmował decyzje na bieżąco – dodał Kapustka.

W Arłamowie trwa drugie zgrupowanie. Wcześniej zawodnicy wraz ze swoimi rodzinami przebywali w Juracie.

Tam przede wszystkim odpoczęliśmy pod względem psychicznym. Teraz pracujemy już na pełnych obrotach. Zrobię wszystko, aby na tym zgrupowaniu pokazać pełnię możliwości. Jestem gotowy na sto procent. Myślę, że większość z nas jest gotowa pracować tutaj na pełnych obrotach – ocenił Mariusz Stępiński z Ruchu Chorzów.

21-letni napastnik jest jednym z czterech napastników w kadrze Adama Nawałki. Wydaje się, że o pozostanie w 23-osobowej kadrze będzie rywalizował z Arturem Sobiechem. Arkadiusz Milik, a tym bardziej Robert Lewandowski, mają niepodważalne miejsce w zespole.

Myśl o Euro 2016 budzi emocje w nas wszystkich, również we mnie jako zawodniku. Mam przecież dużą szansę, aby w młodym wieku wziąć udział w tak wielkiej imprezie. Jednak żeby to zrobić, trzeba wykonać pewną pracę. Nie można poddawać się tej ekscytacji lub popadać w przesadni optymizm – podkreślił Stępiński.

Zgrupowanie zakończy się w poniedziałek uroczystą kolacją, podczas której trener Adam Nawałka ogłosi 23-osobowy skład na Euro.

Na początku przyszłego miesiąca biało-czerwoni rozegrają dwa ostatnie mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.