Rybus pojechał na badania wykonać rezonans magnetyczny barku z podaniem środka kontrastowego, aby wykluczyć uszkodzenie obrąbka stawowego – napisał na Twitterze rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Reklama

Zawodnik Tereka Grozny w czwartek dołączył do drużyny narodowej, ale nie trenował jeszcze z zespołem. W piątek lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski poinformował, że to jedynie stłuczenie barku.

Był poddany zabiegom fizjoterapeutycznym, które kontynuujemy. Są jednak jeszcze dolegliwości – mówił w piątek Jaroszewski.

W Arłamowie piłkarze reprezentacji Polski przygotowują się do mistrzostw Europy we Francji. Zgrupowanie zakończy się w poniedziałek i wieczorem trener Adam Nawałka ogłosi 23-osobową kadrę na Euro 2016.

Na początku przyszłego miesiąca biało-czerwoni rozegrają dwa ostatnie mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.